Wpis z mikrobloga

#pytanie może jest głupie, albo takie może się wydawać. Kumplowi (gość z gatunku tych którzy o wypoku dowiedzieli się przypadkiem, ale konta nie założo, a fejsbuk to zło) zachciało się ożenku. Ale jego kobieta chce podwójne nazwisko, albo nara. Tu pytanie właściwe - czy są jakieś cechy kobiet które da się posegregować po tym dzielimy na 3 grupy: 1. przyjmują nazwisko męża, i jest to dla nich wręcz oczywistość 2. chcą mieć podwójne nazwisko, np. Komorowski-Tusk 3. Za żaden #!$%@? nie zmienią nazwiska.

#rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow
  • 23
@dziki: Kawaler: Musiał panna: Niechciała :) Ogólnie nie rozumiem sformułowania "podwójne nazwisko albo nara". Co, jak się mąż nie zgodzi to #!$%@? ze ślubem? Związek opiera się na dialogu i kompromisach, nie stawianiu ultimatum. Słabo to świadczy na przyszłość...

@dziki: Celebrytki i te które chciałyby za takie uchodzic oraz baby które biorą pod uwagę szybki rozwód i skok na kasę często robią sobie podwójne nazwisko.
W bogatych małżenstwach z rodowodem tez tak jest.
@robertx: Moja EX, kiedyś tam (dawno temu i nie prawda) przy luźnej rozmowie o ślubie zapytała czy przyjąłbym jej nazwisko. Może nic w tym śmiesznego, ale gdyby doszłoby to do skutku to... nazywałbym się (z imienia i nazwiska) tak samo jak jej ojciec o_O
@feliga: Chodzi mi o małżeństwa między zwykłymi Karynami ze zwykłymi Sebami. Nie że jesteś córką Gordona Freemana i chcesz za wszelką cenę zostawić nazwisko takim jakim jest. Chodzi mi o sytuację Seba - Karyna, i to z odfiltrowaniem sytuacji w której facet czt kobieta ma na nazwisko #!$%@?...
@dziki: na to jest prosta metoda, chcesz podwójne nazwisko? Ok, ale podpisujemy intercyzę.
W innym przypadku może zastrzec że ewentualne dzieci będą nosiły tylko nazwisko ojca. Podwójne nazwisko to jednak sporo problemów, jak ktoś ma znane nazwisko albo ma karierę naukową to lepiej zostać przy swoim.
@dziki: ja bym chciała zostać przy swoim. Jest ładne, jestem do niego przywiązana. Tak dziwnie jest mieć nie swoje nazwisko. Wgl Dlaczego tak się przyjęło że to kobieta i dzieci przyjmują nazwisko faceta? Ja bym chciała aby było na odwrót. Skąd u facetów takie ciśnienie na to swoje nazwisko?
@dziki: ja bym chciała zostać przy swoim. Jest ładne, jestem do niego przywiązana. Tak dziwnie jest mieć nie swoje nazwisko. Wgl Dlaczego tak się przyjęło że to kobieta i dzieci przyjmują nazwisko faceta? Ja bym chciała aby było na odwrót. Skąd u facetów takie ciśnienie na to swoje nazwisko?