Wpis z mikrobloga

Jak w dobry naturalny sposób nauczyć się języka niemieckiego? Mam go w szkole jako drugi język. Z angielskim mi idzie bardzo dobrze nie zaglądam do książek bo uczyłem się naturalnie przez teksty, filmy, seriale, rozmowy. Duolingo dobrze mi szło z hiszpańskim lecz na Niemieckim nie daje rady i się szybko zniechęcam. Znacie jakieś dobre sposoby do nauki w domu języka Niemieckiego najlepiej metodą naturalną a nie wkuwaniu słówek? #niemiecki #jezyk #jezykiobce #naukajezkow #duolingo
  • 15
  • Odpowiedz
@laska0: Uczyłem się niemca 6 lat i gówno umiem. Zraził mnie sam język i beznadziejne nauczycielki. W sumie teraz, po latach żałuję, że się nie przykładałem bo chciałbym go znać chociaż komunikatywnie.
  • Odpowiedz
@maciejkack: Nie wierzę w to że się nie da. Wszystko się da tylko trzeba wiedzieć jak.

@severian: Od szkoły nie ma co wymagać aby cię nauczyła języka obcego. Nawet najlepszy nauczyciel mając z tobą dwie godziny tygodniowo nie nauczy cię języka. Pomijam to że nauczyciele twierdzą że nauka języka w szkołach polega na uczeniu się poszczególnych zdań na pamięć. Do teraz dostaje baty za to że nie przygotowałem się do
  • Odpowiedz
@laska0: Jak umiesz cokolwiek to znajdź nativa, weź korki i gadaj z nim tylko po niemiecku przez całą godzinę. Żadnych ćwiczeń gramatycznych itp, chyba że jako do zrobienia w domu.
  • Odpowiedz
@laska0: Ja planuję wziąć się za disneyowskie kreskówki po niemiecku. Bo zawsze kojarzysz, o co w tym 'Królu Lwie' chodzi a język powoli sam wchodzi. Spróbuj też czytać w sieci artykuły na tematy, które cię interesują. Akurat prasa w Niemczech stoi na wysokim poziomie. No i umówmy się, czasem trochę słówek powkuwać trzeba. Może ci się wydawać, że niemiecki jest o wiele trudniejszy, ale prawdopodobnie za angielski wziąłeś się o wiele
  • Odpowiedz