Wpis z mikrobloga

Jestem studentem pierwszego roku na AGH, przez przypadek zauważyłem, że mieszczę się w granicach dochodu, za który przyznawane jest najniższe stypendium socjalne (100 zł zawsze coś). Czy jest możliwość złożenia podania w ciągu semestru i czy była by opcja, żebym dostał kasę za czas od października? Był ktoś w takiej sytuacji?

#agh #stypendium #studbaza #studia
  • 7
  • Odpowiedz
@Banskyy: Myślę, że na ten semestr masz pozamiatane. Chyba są jakieś terminy na składanie papierów o stypendium. Pewne jest natomiast to, że na pewno nie dostaniesz kasy za czas od października :)
  • Odpowiedz
@Banskyy: nie ma takiej opcji.

Stypendia przyznawane są na rok akademicki i obowiązują terminy składania dokumentów.

Od odbioru decyzji masz czas na ewentualne odwołanie ale jeśli nie składałeś w terminie to nie masz szans już złożyć wniosku.
  • Odpowiedz
  • 1
@Banskyy nie wiem jak to jest na AGH ale po rozpatrzeniu decyzji o stypendium wysyłają wyrównanie od początku semestru. ale trochę już późno na składanie wniosków, spróbuj dowiedziec się w dziekanacie czy stypendium jest przyznawane na rok czy semestr i najwyżej złóż wniosek na następny sem
  • Odpowiedz
@Banskyy: Możesz się jedynie ubiegać, jeżeli w trakcie trwania semestru wydarzyła się jakaś sytuacja losowa, lub utrata dochodów np. utrata pracy rodziców.
  • Odpowiedz
@Banskyy: Przeczytaj regulamin. U mnie na uczelni można składać w ciągu roku, po prostu wypłacają kasę od miesiąca w którym złożyłeś podanie
  • Odpowiedz
@Banskyy: zostaje ci zapomoga losowa.
weź napisz podanie, że łapiesz się na stypendium i masz niskie dochody i np: musisz usunąć operacyjnie zęba co kosztuje 500zł.
  • Odpowiedz