Wpis z mikrobloga

No cześć wszystkim. Od jakiegoś czasu obserwuję mirko i w końcu założyłem konto. Nie mam zbyt ciekawego życiorysu, ani nie zarabiam 15 netto, ale od dwóch lat pracuję w #opat, także jak ktoś miałby pytania odnośnie tego browaru to służę wiedzą. To tak na powitanie ;)
#oswiadczenie #zielonka #piwo
  • 12
  • Odpowiedz
@Alcoholic_Desacrator: Piwo warzymy klasycznie. Wszystkie piwa są "all malt". W słodowni wyrabiamy słód pilzneński. Dokupujemy monachijski, karmelowy i kolorowy. Z surowców niesłodowanych to miód do miodowej 12tki. Miód jest zacierany razem ze słodem. Chmielimy granulatem, ekstraktu nieużywamy. Chmiele używamy Żatecki i Lubelski(jakieś tam konkretne odmiany, których teraz akurat nie pamiętam, ale mogę się dowiedzieć)

  • Odpowiedz
@Tidehunter: Usłyszałem od szwagra, który pracuje w czechach, że tam szukają kogoś do pracy na magazyn. Zgłosiłem się, okazało się, że szef po polsku mówi. Na pierwsze 4 miesiące dostałem umowę o pracę z pełnymi świadczeniami. Potem na rok i teraz kończę kolejny rok tam. Wykształcenie mam średnie, z maturą. Liceum mat-inf. Nie znałem czeskiego, nie wiedziałem nic praktycznie o piwie. A teraz od ponad 1,5 roku oprowadzam wycieczki. Załoga to
  • Odpowiedz