Wpis z mikrobloga

O PATRZCIE JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY CZŁOWIEK Z DEPRESJĄ, PODKREŚLAM Z DEPRESJĄ.
MAM JĄ 15 LAT I SIEDZIAŁEM W PSYCHIATRYKU DLATEGO JA MAM PRAWDZIWĄ DEPRESJĘ A NIE TAK JAK TY, BO PRAWDZIWĄ DEPRESJĘ MAM TYLKO JA I JA I NIKT INNY NIE WIE CO TO DEPRESJA.
ŻAL MI TYCH KTÓRZY MYŚLĄ ŻE MAJĄ DEPRESJĘ, CAŁYMI MIESIĄCAMI NIE WYCHODZĄ Z DOMU, MOJA RODZINA SIEDZI W PSYCHIATRYKU OD 5 POKOLEŃ TAKŻE WIEM CO TO DEPRESJA.
#depresja #bekazpolskirazem
Pobierz M.....a - O PATRZCIE JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY CZŁOWIEK Z DEPRESJĄ, PODKREŚLAM...
źródło: comment_SNtXmHaE8vwevrU3s2gh0rk8I9LzRT5X.jpg
  • 18
@repro5:

Po #!$%@? taka licytacja, kto bardziej jesr chory psychicznie? Wyobrwżasz sobie ludzi z rakiem, co się tak zachowują? Ja #!$%@? co za czasy...

Bo właśnie do tego służą nakładane etykietki "chory psychicznie". Pojęcie którego nawet formalnie nie ma w medycynie, w tym także w samej psychiatrii. Służy po prostu analogicznie jak dawniej etykietka "czarownica", czyli do zdyskredytowania, poniżenia i ostygmatyzowania kogoś, kto się oceniającemu nie podoba.
Niestety powszechna ciemnota w
@repro5: Generalnie tak, chociaż pojęcie schizofrenia (w odróżnieniu od pojęcia choroba psychiczna) istnieje w medycynie (i psychiatrii). Powstało jednak na bazie mitu, a w społeczeństwie tym bardziej jest postrzegane mylnie i to wszystko jest powodem że osoby stygmatyzowanie przez to pojęcie są pogrążane, zamiast zrozumiane. Ale to temat na dłuższą dyskusje której nie chcę tutaj rozwijać bo to nie miejsce.
@DawidWarsaw: Jak dla mnie to zalatuje z ciemnotą z Twojej strony. Czyżbyś psychatrów zaliczał do szamanów? Serio na wykopie co 2gi to specjalista z tej dziedziny, tylko zaden z tytulem naukowym.
@repro5: Akurat staram się wypowiadać na tematy na których się trochę znam a na psychiatrii znam się więcej niż trochę. Zachęcam do zweryfikowania tego co napisałem. ICD jest publicznie dostępne.

Ogólne diagnozy psychiatryczne są subiektywnymi etykietkami dla osób z przeróżnymi problemami życiowymi (natury dostosowawczej i emocjonalnymi) i oraz ewentualnie dla osób nielubianych nieakceptowanych przez oceniającego. Diagnoza schizofrenia podobnie jak inne diagnozy szufladkuje jednak problemy co jest trochę sztuczne ponieważ takie problemy