Wpis z mikrobloga

Spełniam marzenie z dzieciństwa - zakładam pierwsze w życiu akwarium, na zbiornik wybrałem 30 litrową kostkę aquael-a.
Na razie zrobiłem wstępną kompozycję z korzeni, do tego dojdzie czarny żwirek i "plaża" z piasku oraz parę kamyków; w sobotę sadzę rośliny i zalewam. Rybki zamierzam wpuścić na wigilię :)
#akwarium #akwarystyka #hobby #chwalesie #korzen #nibynicacieszy
ambas - Spełniam marzenie z dzieciństwa - zakładam pierwsze w życiu akwarium, na zbio...

źródło: comment_Gnm589pzarYlROSpnfufWLZgfe0e4CEk.jpg

Pobierz
  • 14
@MandarynWspanialy: To 3 korzenie, szukałem jednego fajnego korzenia aż w końcu sprzedawca polecił mi kilka zamiast jednego. Do krewetek do końca nie jestem przekonany, myśle nad gromadką neonków albo kilkoma gupikami, kiryskami i glonojadem.
@robvan: do mniejszego niż 50cm długości bym ich nie wpuszczał bo podpada to pod męczenie, a takie optymalne minimum to 60cm. Bardzo ruchliwa ryba, do tego trzeba trzymać je grupą. Oprócz tego, to nie są razbory, a danio :P. Niepoprawna nazwa handlowa niestety się utarła.
@Papja: mam Cię na czarnej liście bo takich marud jak ty nie znoszę ale chciałem dać Ci szansę i znowu mnie zawiodłeś. Przecież napisałem że co najwyżej można razborkę i to na siłę. Musisz wtrącić swoje bezsensowne 5 groszy. Dalej podaję link gdzie jest napisane razbora/danio. Ty jak zwykle swoje marudzenie że to nie razbora tylko danio. Weź do mnie nie pisz bo już nie mam zamiaru nic od Ciebie otwierać.
@robvan: Aż musiałem przejrzeć stare wpisy, żeby zrozumieć o co chodzi. Śmieszy mnie to "bezsensowne 5 groszy", zuchwale jak na kogoś nie znającego podstawowych procesów w akwarium ;). Jak napisałem, dojrzejesz to może zrozumiesz ze nie mam złych zamiarów. Czym Cię zawiodłem? Tym że mam rację? Wiem że wygodnie tkwić w niewiedzy, ale czasem trzeba wyjść z tej strefy komfortu. Jeżeli tak to boli, to czarnolistuj. Płakać nie zamierzam, jak ktoś