Wpis z mikrobloga

@jednostronnyelementspajajacy: no tak, ale wsk jest stare.
ja jezdzilem tylko markowymi 125 i moc rozklada się tak:
nsr 125 - 28km
rs 125 - 34 km (rske nawet mialem i pol polski zjezdzilem tym)
r125 - 15 km
cbr 125 - 14 km
varadero 125 - 11 km
virago 125 - 11km i to w zupełności starcza do miasta, nawet w trasie jak nie wyprzedzasz to da rade :) mowa o
Nie wiem czy Wiadro to dobry pomysł do miasta, sporawa krowa, wysoko umieszczony środek ciężkości i jak dla mnie to dziwnie się prowadzi :P Z tych podanych to najlepiej prowadziło mi się RS i YZF. NSR dziwną pozycję wymusza (przy większym wzroście), CBR prowadzi się jak rower, bo jest bardzo wąska i zwrotna, taki typowo damski motocykl w mojej opinii, Virago jest dobrym rozwiązaniem o ile ktoś lubi czopy, ale ja skłaniałbym
@iktorn83: nie strasz tym spalaniem, bo nawet jak palowalem to rska wzięła niecałe 7l :p te magiczne 9 to biorą te pozajezdzane trupy :p ja miałem akurat tą nową. spalanie 4-4,5 wynosilo
a yzf wraz z cbr sie nadaje tylko do miasta w zasadzie. Bo w trasie to tylko jak nie chcesz wyprzedzac to bedzie ok :P
@jednostronnyelementspajajacy: od marca 2015 jeżdżę Rometem Soft 125, póki co nakręciłem nim głównie po mieście 3500 tys. km. Praktycznie bez napraw - jedynie co przepaliła się żarówka i obrotomierz podczas jazdy czasem wariuje, ale tak jest podobno we wszystkich Rometach. Wymieniłem sobie wydech w stylu choppera (koszt 120 zł), gdzie jest większy przelot spalin co spowodowało lepsze przyspieszenie. Generalnie jeździ się super, na światłach itd. startujesz pierwszy i w 95% przypadkach
@Stitch: No to już nowe pierdki w 4T, ja mówię o starym Rotaxie z motolotni, który przy normalnej jeździe motocyklem (a nie bujaniu się do 4k RPM) bierze 7 na spokojnie :P
@SynCzuraja: Zanim kupiłem GS'a jeździłem Rometem ZK80 i też prócz tego wadliwego obrotomierza(a z czasem tez padającego licznika) i żarówek nie robiłem nic, natłuczone było bodajże coś koło 10k km
@iktorn83: 4t to jest rs4 kolego i ono jest od 2012 roku :) do 2012 szly RS 125 2T :)
w 2006 roku weszly nowe rs, na heblach brembo, zawieszeniu ups i innych bajerach :)
i ni #!$%@? nie zgodze sie z gadaniem, ze na spokojnie 7l. bo żeby 7l to bralo to musialem non stop pod 170 miec :)) po mieście 4-4.5 bralo normalnej jazdy ;)

nie wiem jak te
@Stitch: To albo ja miałem do czynienia z jakimiś magicznymi modelami(mojej dziewczyny jest po kapitalce, więc w sumie uznaję że pali w normie, ale przyznaję, że przy spokojnej jeździe schodzi się do 5l) co biorą tak dużo, albo ten wtrysk(w EFI) tak sporo obniżył spalanie :P Moja dziewczyna ma rocznik 00, znajomy miał 02 i spalanie podobne :) Teraz kwestia tego, że dla jednego normalna jazda to zmiana biegów przy 3k
@iktorn83: no tak, w sumie warto to ustalic czy jazda dynamiczna czy na spokojnie.
EFI to była tylko elektronika wtrysku tam nie bylo, dlaczego tak zrobili? tego nikt nie wie :/ no jesli spalanie z jazda sportowa liczona to sie zgadzam z tymi 7, ale jesli o normalna jazde do 9k to do 5 :P