Wpis z mikrobloga

@Brodzacy_w_Zbozowej: Pytanie, jak zdefiniujesz sztukę. Może wzbudzać tylko estetyczne doznanie, albo zmuszać do myślenia (albo jeszcze coś innego, albo może właśnie nic?). Przecież nawet "Gówno artysty" miało jakiś tam przekaz, choć na pierwszy rzut oka było tylko snobistycznym wymysłem.

@bogiubogi: @Siedzi: Chyba jestem zbyt konserwatywny. Niektóre z tych instalacji, owszem, nawet na pierwszy rzut oka widać, że autor miał coś na myśli, ale kurza stopa to gówno daje mi do zrozumienia jedynie, że niektórzy mają za dużo wolnego czasu i wypadałoby wysłać ich na jakieś roboty społeczne... Albo najpierw do psychiatry, skoro są tak wrażliwi, że gówno pobudza ich do kontemplacji.
@Brodzacy_w_Zbozowej: Ja ogólnie lubię surrealizm, jeśli faktycznie ma coś do przekazania. Jednak cenię najbardziej tych, którzy potrafią przekazać pewne treści bez metaforycznego (a może i nie?) taplania się w gównie. ;)

najpierw do psychiatry


Pytanie, kto w tym świecie jest normalny... To, że Tobie się wydaje, za masz wszystkie klepki, nie oznacza, że faktycznie tak jest. :3
@Brodzacy_w_Zbozowej: spora część z tych rzeczy jest spoko. to gówno to też dla mnie słabe. po prostu, nie wszystko co powstaje, jest dobre, rozpętywanie o każdą jedną słabą rzecz dyskusji na temat ogólnej kondycji sztuki, to jak dla mnie trochę burza w szklance wody ;).

zmuszający do myślenia przekaz też jak dla mnie można rozpatrywać jako bodziec estetyczny, w obu przypadkach chodzi o to 'zaiskrzenie'.
@Siedzi: Nie mówię, że jestem wzorcem normalności w tym świecie, to było moje obiektywne stwierdzenie. Jeśli coś jest w stanie pobudzić do myślenia, lub chociaż wywołać jakieś odczucie, to niech będzie - to jest sztuka. I jak napisałeś @bogiubogi, forma musi być nowa, bo odbiorcy są "nowi" w sensie, cały świat, cywilizacja idzie do przodu i zmienia się.

@cytoblast: No nie ma co rozpętywać burzy przy każdej okazji, po