Wpis z mikrobloga

@muak47: styropian jest lepszy jezeli chodzi o skarplanie pary wodnej. ale wspolczynniki ciepła są w zasadzie identyko, róznice są niewielkie, policzycz sobie grubość przegrody. zazwyczaj estetyczniej wygladaja ciensze.. Dlatego starałbym się o jak najcieńsza sciane.
@muak47: Nie czytaj tego, co pisze @pr0t3r - styropian nie przepuszcza pary wodnej i powietrza. Nowsze termosy używają właśnie styropianu do izolowania wkładów. :-) Generalnie współczynniki lepsze ma styropian, wełna jest droższa, z tym że przepuszcza parę i wilgoć. Obydwa materiały są wrażliwe na wodę i tracą swoje własności izolacyjne, z tym że wełna znacznie szybciej i przy mniejszej ilości niż styropian. Jeśli zastanawiasz się nad izolacją to ekonomicznie najlepszym układem
@splatch: pytam z ciekawości, ostatnio znajomy ociepla dom właśnie wełną. Wychwala ją pod niebiosa jak to o wiele lepszą od mego styropianu i tak zastanawiam się w czym. Wentylację w domu mam dobra więc przepuszczanie pary i wilgoci mnie nie interesuje raczej
@splatch: a ja napisalem ze styropian przepuszcza ?. napisałem to co ty. ze jest lepszy gdy gdy się skrapla para wodna. plus to ze cieńsze ściany wyglądają bardziej estetycznie. roznica jest taka ze ty wspominasz o ekonomiczności rozwiązań.. pozdro:)
@muak47: Wiesz, ja też mam wełną (powyżej 60 cm) i styropianem (przy gruncie). Ogólnie wypuszczanie wilgoci ma znaczenie jedynie jeśli wewnątrz domu może pojawić się sporo wody (wyciek, roboty prowadzone w zimę tj. tynki, powódź ( ͡º ͜ʖ͡º)) itd :-) lub budynek stał długo bez izolacji i może być zawilgocony. Masz rację mówiąc, że ściana nie jest od wentylacji - od tego jest system wentylacji w