Wpis z mikrobloga

@mfind: tak, napisali, że w przypadku przewlekłej choroby - diagnostyka mogła być kontynuowana po powrocie do kraju. Moje zastrzeżenie jest następujące: 1) kto decyduje, kiedy i jak kontynuować leczenie - lekarz czy ubezpieczyciel 2) co jeśli mój stan zdrowia nie pozwala na powrót do kraju, a doktor zaleca wykonanie określonych badań?
@mysteron: Odwoływałeś się już od decyzji i dalej to podtrzymują? Przesyłałeś dokumenty potwierdzające zalecenia lekarza? W OWU nie ma nic na temat, że w razie dodatkowego leczenia należy uzgodnić to z ubezpieczycielem?
@mfind: napisali, że decyzja jest ostateczna. Myślę, że zgodnie z Twoją sugestią, wyślę im, mimo wszystko, opinię lekarza i dopytam ich, co na przyszłość robić w takich sytuacjach
@BeniaSzu: dzięki! Przyda się. Na razie zbieram informacje i zastanawiam się, jak najlepiej się do tego zabrać. Sprawa dotyczy właściwie mojego teścia, który rzeczywiście jest przewlekle chory. Ja jak dotąd nie miałem problemów - zwrócili mi wszystko co do grosza, ale chodziło o drobniejsze kwoty, do $150.
@mysteron: w moim przypadku to też nie jest już duża kwota w stosunku do tego co do tej pory zapłacili za operację, szpital itd. Dlatego nie rozumiem, dlaczego na siłę chcą mnie ściągnąć do domu, kiedy to będzie pewnie więcej kosztować niż koszt wyjęcia drutów ze stopy... Może się boją, że będa jakieś komplikacje.
@BeniaSzu: może zadziałał jakiś automat, że po przekroczeniu jakiejś kwoty trzeba klienta ściągnąć? Nie wiem... Ja do tej pory wysyłałem każdą najmniejszą fakturę oddzielnie i zwracali co do grosza.
Natomiast teść zebrał wszytko i posłał (ok. $2000) i dostał odpowiedź...