Wpis z mikrobloga

W związku z tym wpisem http://www.wykop.pl/link/2896007/wiezniowie-do-przymusowej-pracy-bez-cel-milosci-i-widzen-intymnych/ obiecuję wysłać 50 zł osobie która rzetelnie przekona mnie że to nie jest tylko populistyczna wrzutka PISu. Nie interesują mnie teksty typu "nie dać im jeść bo w us&a tak jest i działa". Od razu zaznaczam siedzę w temacie od jakichś 10 lat i wiem co mówie. Możecie prześledzić moj ostanie wpisy tam próbowałem coś tłumaczyć. Interesują mnie tylko merytoryczne i sensowne wypowiedzi zgodne z Polskim prawem oraz reszty Unijnych trybunałów itp. Wiem że to nie jest żadna kasa ale jak ktoś się postara to mogę dołączyć ostatnią książke Clarksona na życzenie (jak przeczytam) Wołam @PiterCK bo widze siedzi w temacie i wie o co chodzi. Kasa nie bedzie przelana na konto. Wyśle ją w kopercie żeby osoba która nas\mnie przekona (mam nadzieje że @PiterCK myśli tak jak ja)mogła to udowodnić. nie wiem jakie tagi wstawić więc strzelam.
#konkurs #rozdajo #4konserwy #neuropa #nocnazmiana
  • 9
@smoczek11: Chyba lepiej jednak pytać o jakąkolwiek skuteczność. Uzasadnienie to się znajdzie. _To kara, a nie nagroda. Kryminaliście nie należą się przyjemności. Powinien cierpieć i odpokutowywać swoje przewinienia. Jeżeli chociaż 1zł oszczędzimy na tym, to już warto!
Pytanie czy to w ogóle przyniesie jakiekolwiek realne korzyści, bo argument:

w us&a tak jest i działa

jest po prostu nieprawdziwy. W USA tak jest, ale to właśnie bardzo nie działa.
@smoczek11: Oszczędze ci jałowych dyskusji, daj mi te 50 zł, a obiecuje je spożytkować na szczytny cel zakupu piwa, czipsów i czekolady. To wykop, ludzie tu lubią proste rozwiązania, zwłaszcza w dziedzinach o których nie mają pojęcia. Dwa że zwolennicy wyżej wymienionej partii na wykopie to w sporej części opłacone trolle. Trzy że w sumie pewnie 90% ostatnich pomysłów to takie, a weź coś powiedz albo zrób na pokaz, niech motłoch
ja właśnie tak sądzę. Zacząłbym oczywiście od zniesienia kary więzienia za pseudo przestępstwa jak posiadanie trawki, dla rowerzystów (chociaż tu podobno coś poprawili) i alimenciarzy, poza tym stworzył jakiś sensowny system kar i nagród, zwiększył możliwość pracy, gdzie część zapłaty by potrącano na rzecz ofiary, a nie skarbu państwa (bo w takiej sytuacji występuje zagrożenie, że władza znajdzie sobie nowy sposób na łatanie budżetu). Do tego umożliwienie więźniom zdobycia kwalifikacji zawodowych, by
@smoczek11: Myślę, że podczas przedstawiania tej propozycji głównej roli nie grały funkcje kosztowe, logistyczne lub pr-owe. Pamiętajmy, że partia PiS to typowa partia ideologiczna- oni naprawdę zdają się wierzyć w to co robią ( m.in. dlatego będziemy mieli problem w połowie 2016 roku jak przyjdzie nam płacić 5 zł za 1$, bo chłopaki "nie wierzą" w wolny rynek, giełdę i takie tam). Wydaje mi się, że ten ruch ma dwa podstawowe
@smoczek11: cóż, zgadzam się, że nie jest to dobry pomysł. Metoda kija i marchewki może działać, ale jak zabieramy marchewkę to już działać przestaje. Jeżeli chcą wysłać więcej więźniów do pracy to muszą ich jakoś do tego zachęcić.
Może rozwiązaniem powinno być zapisanie w Kodeksie Karnym Wykonawczym, że niektóre przywileje należą się tylko skazanym pracującym. Na przykład właśnie tv i widzenia intymne. A jak je zabiorą, to czym zmusić ich do