Wpis z mikrobloga

@neo_vir: co do STALKERa, nie mogę się wypowiedzieć. Jeśli chodzi o Gołkowskiego to śmiało Stalowe Szczury. Jestem świeżo po lekturze dwóch tomów. Jest moc. Z fabrycznej rodziny polecam jeszcze Grzędowicza i Komudę.
@neo_vir: Jesli chodzi o STALKERa to jest problem bo tak po prawdzie nie ma zbyt dobrych ksiazek. Niby Sztywny Gołkowskiego dobrze sie przyjal ale nie jest zbyt dobra ksiazka. Ślepą Plamę sie dobrze czytalo, choć też nie jest to jakiś dobry tytuł. Ale tak jak kolega wyżej polecam Grzedowicza. A dokładniej Pana Lodowego Ogrodu. Nie jest to zbyt wymagajaca lektura a za to w pyte dobra.
@Vaskez: przez PLO nie przebrnąłem... zbyt dużo abstrakcji dla mnie, ciężko mi wejść w świat, którego nie potrafię sobie dokładnie zobrazować. Pamiętam, że dotarłem do momentu, w którym następuje przeniesienie akcji... #!$%@?łem się, bo już zacząłem się wciągać i nagle jeb! "o #!$%@?, teraz od nowa, bo inny bohater, inne miejsce".
@Vaskez: No właśnie pytam do czego warto się przykleić w tym uniwersum, bo nie znam ani jednego autora ani tytułu... no i nie chcę przypadkiem kupić jakiejś książki, która będzie kolejną częścią serii... jestem zielony w temacie :P
@neo_vir: Z Metro warto samo Metro 2033 i reszte trylogii. Kesli chodzi o uniwresym i książki innych autorów mnie osobiście przypadł do gustu tytuł Polaka Dzielnica Obiecana. Spodobaly mi sie też Korzenie Niebios choć bardzo mocno uważane za cos słabego. Jesli chodzi o STALKERa to mówię Ślepa Plama dość dobrze się czytało i Sztywny dobrze oceniany choć sam jeszcze się nie zabralem. A po za tym ciężko o dobry tytul STALKERowy