Wpis z mikrobloga

Mirki.
Skąd pobrać Windows XP?
Mam komputer sprzed 10 lat (laptop), na którym jest naklejona karteczka z kluczem do Windowsa. Jest to licencja OEM.
Nie mam płytki z Windowsem a w kompie nie ma partycji recovery.
Naturalnie chcę to zrobić legalnie.

Uprzedzam pytania... Potrzebuję właśnie Windows XP, nic nowszego.
Chciałbym zrobić wszystko zgodnie z licencją.

Jakieś porady? Będę wdzięczny za cokolwiek.

#komputery #windows
  • 8
  • Odpowiedz
@Solitary_Man: kopie obrazów płyt zawsze są legalne - w polskim prawie - masz prawo robić kopie oprogramowania do których licencje posiadasz na własny użytek - o ile masz licencje i legitny kodzik - są legalne. ba - 7 8 i 10 mozesz pobrać obrazy z serwerów ms - xp i visty juz nie - bo nie dają na nie juz supportu (chyba ze gdzieś w odmętach ich publicznych ftpów znajdziesz)
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows7
  • Odpowiedz
@krdewra: a jakbyś chciał legitnie i wprost od ms viste badz xp - to musisz sobie kupic subskrypcje supportową od ms czy coś w ten dersen - wtedy ci zapodadza iso, ew mozesz poprosic ich o przyslanie pocztą płytki xpki - za opłatą o ile pokazesz im ze kupiles sobie wersje pudełkową (nie oem)
  • Odpowiedz
@krdewra: tylko uważaj - oni mają też zadanie - opylić ci ten support xD - mi chcieli wmówić że mam uszkodzony dysk twardy ( ) zebym prędko przesłał do nich - to oni naprawią za tam 100$ supportu miesięcznie ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz