Wpis z mikrobloga

@kamiru: Są do dostania bez większego problemu chińczyki na których podają 0.6Nm ale w praktyce nie miewają tyle. 0.5Nm jest realne. Przy 42mm czyli nema17 musiałyby być bardzo "długie"...
@hrumque: No wlasnie jedyne jakie widzę to albo są za długie, albo zbyt kosztowne..

Mialem Czeskie silniki, w nocie katalogowej 0.55Nm, ogólnie spoko, ale cos mi się nie wydaje by tyle miały rzeczywiście. Natomiast słyszałem, ze Japan są dobrej jakości i można je tanio wyrwać.

Dzięki za odpowiedz, będę szukał i może coś się trafi konkretnego :)
jedyne jakie widzę to albo są za długie, albo zbyt kosztowne..

80zl za silnik to trochę dużo, jesli da się wyłapać jakoś taniej.

@kamiru: zapomnij że będzie to taniej, no chyba że okazja jakaś używka z demobilu, o bliżej nieznanym zużyciu. Zresztą w ogóle zapomnij o prawdziwych 0.6Nm przy rozmiarze na długość normalnym - to se ne da, nie zrobisz malutkiej piersióweczki do której wchodzą dwa litry ;)

Jak potrzebujesz "niskich"
w nocie katalogowej 0.55Nm, ogólnie spoko, ale cos mi się nie wydaje by tyle miały rzeczywiście

@kamiru: Ale rozróżnij moment trzymający, moment statyczny, dynamiczny itd...
Momenty da się zmierzyć w warunkach choćby garażowych - dając na oś silnika ramię-linijkę (najlepiej centralnie, by waga tej linijki się kasowała) i ustawiając to poziomo. Przy zatrzymanym silniku (włączone sterowanie oczywiście) obciążasz tą linijkę. 0.6Nm to 0.6 niutona na ramieniu 1metra, czyli na 10 cm