Wpis z mikrobloga

a wszystko na powierzchni kilku boisk piłkarskich. [...] zajmować będzie powierzchnie kilku boisk piłkarskich. [...] powierzchnia na której zmieściło by się 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich


Mirki czy was też wkurzają takie teksty? Czasem mam wrażenie, że boisko piłkarskie zostało uznane za jakąś nową jednostkę powierzchni i teraz wszystkie media i osoby publiczne ją ,,promują". Jakby każdy w łatwy sposób mógł sobie wyobrazić obszar np: 7 boisk. Czy nie prościej i sensowniej było by podać wymiary w hektarach lub określić wymiary obrysu działki na której prowadzi się inwestycje w metrach? Wołam prezydent #lodz @hannazdanowska bo to po jej poście o budowanym tam ,,Orientarium" naszło mnie takie przemyślenie.

#zoo #pytanie #przemyslenia #rozkminy #inwestycje
  • 6
@Kramarz @HetmanPolnyKoronny W życiu codziennym używamy metrów, kilometrów, metrów kwadratowych i hektarów a nie boisk piłkarskich. Mi o wiele łatwiej jest sobie coś wyobrazić gdy mam podane konkretne wymiary. Wiem ile to kroków, mogę założyć ile zajęło by mi przejście przez dany obszar, mogę też porównać jego wielkość do placów, skwerów, parków handlowych na których byłem. 1000arów czyli 10 ha wiec w przypadku kwadratu byłaby to coś ponad 315x315m. A przejście 300