Wpis z mikrobloga

#polityka #duda Prezydent Andrzej Duda udowodnił dziś, że jest prawdziwym Mężem Stanu. Doskonale wiedział, że zwlekanie z zaprzysiężeniem sędziów Trybunału Konstytucyjnego będzie decyzją kontrowersyjną oraz może odbić się na nim negatywnie, ale mimo to okazał się prawdziwym Strażnikiem Konstytucji i zaryzykował własną głową tylko po to by nie dopuścić do zaprzysiężenia sędziów wybranych nielegalnie i wbrew konstytucji. Chapeau Bas panie Prezydencie!
Pobierz snow - #polityka #duda Prezydent Andrzej Duda udowodnił dziś, że jest prawdziwym Męże...
źródło: comment_sauyl9u4rrZoOMW23CdmCzDJV2eDc8Ju.jpg
  • 8
@snow: Według TK czyli jedynego organu który orzeka co jest zgodne z Konstytucją wybór 3 sędziów był legalny i są oni sędziami.

Prezydent ma obowiązek przyjąć od nich ślubowanie.

Według ustawy sędzia TK może zrzec się stanowiska poprzez odmowę przyjęcia ślubowania. Czyli według prawa jest już sędzią w momencie wyboru przez Sejm.

Adrzej Duda jest na dobrej drodze do świadomego złamania prawa.
snow 11 min. temu via Mój Wykop (Android)


@FX_Zus: Według TK są sędziami, ale nie mogą był włączeni do TK, gdyż nie odebrali zaprzysiężenia, a teraz po mimo odebrania go nadal nie będą móc być członkami TK, gdyż ich może być tylko 15, a obecnie jest ich już 15. Sędziowie wybrani wczoraj otrzymali pełnię prawa i tylko oni mogą zrezygnować nikt nie może ich wyrzucić z TK
@snow: Nie wiem czy heheszki czy nie, ale zdaje się że narobił bigosu i nasmażył blinów na jednym ogniu, bo rano przyjął ślubowanie od chyba czterech nowych, a 3 z tych poprzednich 5 było wybranych zgodnie według trybunału. Tak że z tego bigosu i blinów wyszedł niezły pasztet.
Celowo przesadziłem ;) Więc faktycznie troszkę #heheszki. Ale już całkiem serio - i na logike - jaką mamy pewność, że poprzedni sejm powołałby te same osoby do TK jeśli miałby do dyspozycji 3 miejsca, a nie 5? Moim zdaniem cały ambaras zafundowała nam pazerność platformy obywatelskiej i niejako rozgrzeszam tutaj PiS. Gdyby PO nie starała się zrobić swojego wałka rzutem na taśme w ostatnim posiedzeniu sejmu, mieliby jeszcze okazje skorygować swój
@snow: Fajnie że mnie nie zawołałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywistym jest dla mnie że Platforma zrobiła to na złość PiS, tak samo jak przypuszczam że RPO umyślnie podniósł problem niezgodności kwoty wolnej od podatków z pensją minimalną, co sprawiało że nowa władza powinna/musi to uwzględnić w budżecie, a to zawsze kłopot, zwłaszcza jak się podnosi samemu dziesiątki innych kosztownych postulatów. Teraz ci robią na złość tamtym