Wpis z mikrobloga

Tak patrząc na dokonania Interplay a potem Bethesdy w dziedzinie postapokaliptycznej klasyki jakim jest Fallout, coraz częściej padają; gdzie popełniono błąd podczas układania tzw. lore?

Jest wiele dziur w całej linii fabularnej które nie dają spokoju fanom tejże serii [20 lvl here, 13 lat gram nałogowo w Fallouta].

Więc tworzę tag #falloutmysteries, w którym można zadawać pytania na które dyskusyjnie spróbujemy odpowiedzieć; wypełniając luki fabularne zamiast [hurr durr] kapitalistycznych oszołomów! [nie wliczam genialnego na swój sposób Avellone'a, twórcy między innymi DLC's do FNV]

#fallout #fallout2 #fallout3 #falloutnewvegas #fallout4 #bethesda #interplay

Od graczy dla graczy!
  • 18
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@nevarion: Tak, to najlepsza droga do normalnej zdrowej dyskusji. I na tamtym portalu jestem użytkownikiem. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Biblia Fallouta Avelonna wiele wyjaśnia, jak np. gadające Szpony Śmierci; ale i do nich odwołaniem są korony kontrolujące w F3.

Ach, i nie zapominajmy że Biblia "głównie" skupia się na dziełach Interplay, a nie Bethesdy. A tu chodzi o wspólne złożenie lore w całość. :D
  • Odpowiedz
@DrakePL: Tak na szybko z pamięci:
-Nie wiadomo co się stało z siostrą Sulika. (Restoration Project jest modyfikacją fanowską, nie uznaną za kanoniczną)
-Nie wiadomo skąd się wzięły deathclawy (w Fo3 lub 4 jest powiedziane, że to eksperyment, ale gry bethesdy wolę przemilczeć)
-Nie wiadomo skąd się wzięły Wanamingo.
-W Fo4 pancerze jadą na rdzeniach fuzyjnych, które nie starczą na godzine marszu, jednocześnie T-51b jest opisany jako pancerz z wbudowanym reaktorem termojądrowym starczającym na 200 lat aktywnego działania.
-Czemu Frank Horrigan na pustyni nie rozstrzeliwuje Dziecka Przeznaczenia tylko po
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@MerytorycznieNiepoprawny:

1. Siostra Sulika wedle opowieści naszego kompana z "kością dziadunia" została porwana przez łowców niewolników. Wspomniano że po zakończeniu przygody, Sulik samotnie bogaty w wiedzę i doświadczenie wyruszył szukać swojej siostry na południowy-zachód od Klamath. Prawdopodobnie słuch po nim ginie.

2-3. Szpon Śmierci [Deathclaw] to owszem, eksperyment... ale mało kto wie że to eksperyment przedwojenny jak Wanamingo [Wanna-amigo]. Szpony Śmierci w porównaniu do Wanamingo [które oficjalnie oparte były na polimorfach z serii "Obcy"] są mutacją "jaszczurki Jacksona". Miały być one alternatywną bronią specjalną USA do walki z komunistami chińskimi. Po wojnie napromieniowane stwory uciekły z tajnych laboratoriów i oba niebezpieczne gatunki stały się jednym z najgroźniejszych na
  • Odpowiedz
@DrakePL: W zasadzie obaj mamy wiedzę z zakresu lore więc bardziej niż pytanie chciałbym postawić temat do rozmowy. Czy uważasz ze działalność oraz samo istnienie Enklawy w F3 ma sens
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Python: Istnienie... hmm, tak, z logicznego i militarnego punktu widzenia, tak. Raven Rock była bazą awaryjną. Dobrze ufortyfikowana, nieopodal stolicy czyli propagandowego punktu Johna Henry'ego Edena, punkt treningowy, badawczy i co najważniejsze, ośrodek awaryjnego dowodzenia w razie braku komend z Platformy Wiertniczej. A działalność... mi samemu trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Sama idea Edena pojawiła się po 2242 gdy Richardson zmarł na Platformie. A jej [Enklawy] działanie można podzielić
  • Odpowiedz
@DrakePL: Nie chce stawać jednoznacznie jako hejter Bethesdy ale zadałem pytanie bo często zarzuca się właśnie, że enklawa na etapie historii w F3 nie powinna istnieć (poza pojedynczymi jednostkami jak w NV). Większość sił i inteligencji ze wzgledu na realizowany plan z FEV ulokowana była na platformie... i tam straciła życie. Tak dobrze zorganizowana enklawa nie powinna istnieć a tworzenie nowych czynników zwłaszcza tak daleko od bazy głównej jest robione
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Python: Aaach, to wiele tłumaczy.

Enklawa była projektem przetrwania rządu i odbudowania świata po nieuniknionej Wojnie. Patrząc na uniwersum Fallouta ale też i na nasz świat, bazy wojskowe, bazy dowodzenia i inne militarystyczne budynki zawsze mają ukrytą bazę zastępczą, rozlokowane jednostki czy pomniejsze bazy. Raven Rock wraz z ZAXem była bazą zastępczą... dopiero od detonacji w 2242! Pełniła wojskową rolę przechowywania informacji jak i placówkę badawczą [czyli to, co napisałem
  • Odpowiedz
@mojave: @DrakePL: Spotkałem się z opinią, że lepiej by było jakby geneza obu tych stworów była tajemnicą lub żeby były efektem promieniowania. Co do Franka, to nie miał powodu, żeby NIE zabijać Chosen One'a. Ot kolejny trup. To miał być taki typowy moment, gdzie spotykasz głównego złego, który robi coś oczywiście złego i jak potem ciebie prześladuje i ciągle się pojawia i coraz bardziej chcesz się dowiedzieć kto
  • Odpowiedz
@MerytorycznieNiepoprawny: Wschodnie Wybrzeże to nie jest naturalna pustynia jak większość Kalifornii tylko klimat umiarkowany gdzie padają deszcze. W NV trafiamy do przedwojennego ośrodka narciarskiego gdzie rosną sosny a na szczycie gór leży sobie śnieg a rzeka jest pełna wody tak więc klimat wraca do normy lub pomijając ilość opadów w Kalifornii i Utah (w Utah, Wielkie Jezioro Słone w większości wyschło) być może zbytnio się nie zmienił.

@Python:
  • Odpowiedz
A teraz teoretycznie; czy jeśliby Bractwo zawiodło podczas Bitwy o Oczyszczalnik w F3, plan Autumna dałby radę?


@DrakePL: Z lore fallouta 3 chyba wypadam najsłabiej więc prosze poprawiaj jeśli coś palne.

Biorąc pod uwagę jego sprzeciw wobec planu Edena w zasadzie cały wątek dla mnie jest bez sensu bo Autumn zdaje sie podzielać Twój cel... przez chwilę. W zasadzie bez Edena cały konflikt był konfliktem interesów o to kto będzie miał władze w DC - bo ten kto ma wode byłby tam
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Python: Ano racja. Jedyne czego nie przemyślano to opcji połączenia sił Autumna z Bractwem Stali do jednego celu. Noo, ale można to wytłumaczyć tym że Pułkownik "pośrednio" przyczynił się do śmierci Ojca bohatera F3...

@rebel101: Faktycznie, Chicago była punktem gdzie założono bazę Enklawy. Ciekawe tylko gdzie jeszcze takie by istniały. Na Mojave była baza postojowa i tanker dla VB-02.
  • Odpowiedz