Wpis z mikrobloga

Ogladałem sobie wczoraj Minęła 20 na TVP Info, oczywiście jedyny temat to był Trybunał Konstytucyjny.
Goście to: Sierakowski, Lisicki i Wielowieyska + dwóch profesorów konstytucjonalistów.
W pewnym momencie Pani Redaktor zadała pytanie do profesorów co oni myśla o tym wyborze i jaki będzie wyrok TK. Jeden z nich mówi, że wygranym i tak jest Kaczyński, bo TK albo odrzuci wybór dwóch z pięciu sędziów, wtedy w TK będzie 3 wybranych przez PO i 5 wybranych wczoraj przez PiS, co wywoła chaos w TK, albo TK odrzuci wybór 5 sędziów przez PO i do Trybunału wejdzie 5 sędziów wybranych prze PiS.
W trakcie całej tej wypowiedzi Sierakowski i Wielowieyska prychali, wzdychali, że to w ogóle nie tak, że co on gada.
#!$%@?... Konstytucjonalista się wypowiada, ekspert od konstytucji, a jakiś dziennikarzyna będzie mu tłumaczył jak powinno być, bo on wie lepiej.
Już nie wspomnę o tym, że Pani Redaktor zadaje pytania tym trzem dziennikarzynom, oni coś tłumacza, a profesorowie tylko kiwaja głowami, że to zupełnie nie tak. Zamiast zapytać ekspertów, do tego widać, że nie sympatyzujacych z żadna ze stron, to pyta się jakichś dziennikarzyn, których stronniczość jest co najmniej watpliwa.

#polityka
  • 4
Konstytucjonalista się wypowiada, ekspert od konstytucji, a jakiś dziennikarzyna będzie mu tłumaczył jak powinno być, bo on wie lepiej.


@UlfNitjsefni: To zupełnie tak jak na wykopie, wszyscy wiedzą lepiej niż jakikolwiek ekspert.

+ Słowo "ekspert" mocno działa w mediach. Ale jeśli będziemy bez zająknięcia i dyskusji przyjmować wszystko, co mówią "eksperci", nawet najpoważniejsi to czarno to widzę. Nie ma nic złego w dyskusji, przeciwnie - dyskusja jest zawsze potrzebna.
@czikiro: dlatego w studiu było dwóch ekspertów (ja ich tak nazwałem, bo sa konstytucjonalistami, w TV nikt ich tak nie nazywał) od konstytucji z różnych części kraju, nie zwiazanych ze soba, którzy byli ze soba zgodni.
Natomiast naprzeciw mieli trzech 'ekspertów' od wszystkiego, dziennikarzy (jeden z PiSu i dwóch przeciw), którzy im mówili jak działa konstytucja i że nie maja racji xD
@UlfNitjsefni: Jeśli masz zainteresowanie tematem, wiedzę i coś ciekawego do powiedzenia to nie mam nic przeciwko, żebyś też się wypowiedział w tv na ten temat jak cię ktoś zaprosi. Każda dyskusja potrzebuje różnych punktów widzenia, bo inaczej nie byłaby dyskusją.
@czikiro: wyrażanie swojej opinii, ok. Ale na pewne tematy nie powinno się wyrażać swojej opinii, tylko podawać fakty. Jak deszcz pada, to nie możesz powiedzieć, że w Twojej opinii, tak naprawdę świeci słońce i nic nie pada, bo fakty mówia same za siebie. Tymczasem w tym programie jak i innych, słucham narracji czy to jednej czy drugiej strony (już #!$%@?ę od tego, że strona PiS ma więcej racji niż strona przeciwna),