Wpis z mikrobloga

Co tu #!$%@?łem mireczki to się w głowie nie mieście. Wyłączałem swój system #elementaryos i zanim się wyłączył wyciągnąłem baterię w lapku (dont ask), myślałem, że już się caaały wyłączył, ale klops i dupa w majonezie. Po restarcie ani widu ani słychu. Szybkie odpalenie Livecd z #linux i sprawdzenie na gparted o co kaman. I wcięło mi na /dev/sda1 flagę /boot, więc dodałem ją, szybki restart i nic. No to dodałem do szyfrowanej partycji /dev/sda5 flagę /lvm i nadal nic. Chyba nie dam rady naprawić bo próba naprawienia /dev/sda1 nic nie dała. Poczekam aż dojdzie kieszeń na dysk i spróbuję zamontować na drugim #ubuntu chyba, że ostatnia szansa to instalacja na miejscu #elementaryos #ubuntu z pozostawieniem /home, ale nie wiem czy to przejdzie #informatyka
  • 6
@canto: No to spróbujmy:
chcę odzyskać mozliwosć bootowania z dysku w elementaryos po odcieciu zasilania przy zamykaniu systemu, najpewniej coś z grubem się namieszało i straciły sie wszystkie flagi. Dodanie flag /boot na /dev/sda1 i flagi /lvm na szyfrowany wolumin /dev/sda5 nic nie dały bo jak się domyślam musiałby być /lvm-ubuntu aby ruszyło. W super elementaryOS nie ma funkcji naprawy systemu, albo ja jej nie widzę, w zwykłym ubuntu niby jest,