Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków z #webdev, #prestashop i #wordpress

Chciałbym postawić firmowego bloga, udzielać rad itp. Ogólnie blog "ekspercki". Obecnie dysponuję sklepem internetowym Prestashop

1. Czy postawić WordPressa na:
a) domenienie np. sklep.pl/blog/
b) subdomenie np. blog.sklep.pl?
Jak to wygląda mając na uwadze #seo i chęć ściągania potencjalnych klientów?

2. Czy jeśli szata graficzna bloga będzie inna niż sklepu może negatywnie zostać to odebrane przez czytających?
Nie mam budżetu na kupowanie themesów, aby upodobnić bloga do strony ( ͡° ʖ̯ ͡°)

3. Czy bawić się w integrację WP z Prestą [[KLIK]](https://www.prestashop.com/forums/topic/432988-free-module-wordpress-blog-integration-to-prestashop-13141516-ps-1611-compatible/)? Czy po prostu dodać w stopce lub gdzieś w menu odnośnik do bloga?
  • 21
@pr0cent: Zależy czy chcesz wypromować samego bloga, czy ma to wspomagać moc sklepu. No chyba, że why not both, chociaż to najtrudniejsze. Co to za sklep?
@Akqub: Najzwyklejszy sklep na prescie. Nie chcę zdradzać adresu ;-)
Tę odp. kieruję także do @kizimajaro: Chciałbym, aby content ściągał mi także klientów. Poprzez tego bloga chciałbym kreować swój wizerunek jako "eksperta", polecać swoje produkty, opisywać je, doradzać.

@Ran: Nie znalazłem :( Są płatne, ale to inna bajka
@konradk: czy teraz content marketing nie jest trendy? ;)

Co radzicie mireczki? Sensowny to pomysł (blog)? Jeśli tak, to jak
@pr0cent:

Pytanie do mirków z #webdev, #prestashop i #wordpress

Chciałbym postawić firmowego bloga, udzielać rad itp. Ogólnie blog "ekspercki". Obecnie dysponuję sklepem internetowym Prestashop


Bardzo dobry pomysł o ile nie będziesz powielał tego co już gdzieś przeczytałeś i nie będziesz o tym pisał "na nowo".

1. Czy postawić WordPressa na:

a) domenienie np. sklep.pl/blog/

b) subdomenie np. blog.sklep.pl?

Jak to wygląda mając na uwadze #seo i chęć ściągania potencjalnych klientów?
@pr0cent:
1) są dwie szkoły. Jedna mówi że w subdomenie, druga że w "podkatalogu". Ja zaliczam się do tej, co uważa, że lepiej w podkatalogu.

obojętnie jak będzie wyglądać*

2) *obojętnie jak będzie wyglądać (oby choć odrobinę podobne i estetycznie wyglądało) ważne żeby treści miało unikalne i WARTOŚCIOWE dla odbiorcy. O linkowaniu z bloga i jak to robić oraz patentach nie napiszę - to już wiedza tajemna ;) Chcesz wiedzieć, patrz