Wpis z mikrobloga

Rząd Szydło zawiódł KGHM. Akcje lecą na głowę
- Wpływy z podatku od kopalin będą zapisane w przyszłorocznym budżecie - poinformowała "Puls Biznesu" Wiesława Dróżdż, rzecznik prasowy ministra finansów. Taka deklaracja podziałała jak sygnał do wyprzedaży akcji kombinatu

(...) Zniesienie podatku od wydobycia niektórych kopalin zapowiadała przed wyborami premier Beata Szydło.

- Chcemy by KGHM wypracowane środki inwestował w swój rozwój - podkreślała Szydło na spotkaniu przedwyborczym w Lubinie na początku października. - To perła w koronie polskiej gospodarki. Takie firmy powinny być promowane, a nie tak jak w tej chwili robi to władza, dodatkowo obciążane specjalnymi podatkami. Robi się to, ponieważ w kasie państwa brakuje pieniędzy. Nie tędy droga - oceniała wtedy. - Jeżeli będziemy tworzyli rząd, to zlikwidujemy ten niesprawiedliwy dla KGHM podatek.

Najwyraźniej potrzeby wydatkowe państwa, w tym program 500 zł na dziecko, darmowe leki dla emerytów, czy obniżenie wieku emerytalnego wymuszają oszczędności w podejściu do dochodów budżetowych.


http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/rzad-szydlo-zawiodl-kghm-akcje-leca-na-glowe,181,0,1969589.html

He, he.
He.

#kghm #1000niespelnionychobietnicpis 4 bo już o tym wspominałem, a to tylko potwierdzenie wcześniejszych obaw.
#neuropa #polska #4konserwy #polityka
BaronAlvon_PuciPusia - Rząd Szydło zawiódł KGHM. Akcje lecą na głowę
- Wpływy z poda...

źródło: comment_jqcPwOq50e1p55CTgwGrW5rjdL4zoLD7.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: boże jak mnie to #!$%@?, takie podejście tych wszystkich Januszy. #!$%@?ć ten kraj ważne żeby mi było dobrze. 123 lata niewoli spowodowanych takim podejściem nic tego narodu nie nauczyły, że dobro ogółu jest ważniejsze niż prywata. Niech dadzą mi 500 złoty, #!$%@?ć że zabiorą innym żeby mi dać, jestem biedny i należy mi się. Nie, #!$%@? nie należy ci się. Należy ci się to na co zapracowałeś.
  • Odpowiedz