Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #programowanie i #emigracja #uk. Orientuje się ktoś jak wygląda praca programisty na wyspach?
Dwu letnie doświadczenie w Javie, relacyjne bazy danych, jQuery, HTML, CSS oraz jestem w trakcie zdobywania certyfikatu FCE(angielski). Wykształcenie wyższe informatyczne z wynikiem celującym na PG. Na jakie zarobki mogę tam liczyć i ogólne wasze wrażenia ewentualnie jakieś wskazówki
  • 19
  • Odpowiedz
@Vymioth: ja #!$%@? ile Ty masz lat ? jeden rabin powie tak, inny powie nie. Jak jestes wymiataczem z zajebistym portfolio to Ty dyktujesz warunki i mozesz zaproponowac.
W wielu ogloszeniach jest napisana "mozliwosc pracy zdalnej" ale w 99% przypadkow to kilka dni z domu kilka z biura. Jak jestes jakims czeskiem z Polski ktory nie postawil nawet nogi w UK i bedziesz pisal do firm i mowil ze sorry
  • Odpowiedz
@van1tas: Dobre jak ogarniasz co robisz.
Zdzwilbys sie jakie tutaj czasem czeski bez zadnej szkoly i doswiadczenia klepia kod. W poprzedniej firmie w ktorej tyralem zwykli Java dev dostawali £50k jako permie w nieduzym miescie (100k mieszkancow) ale to byla nowoczesna firma, ktora mocno inwestowala w pracownikow.
Najciezej bedzie Ci sie przebic przez idiotow z agencji rekrutacyjnych (a jest ich sporo, chociaz nie wszyscy to idioci).

Ogolnie tak jak @
  • Odpowiedz
@van1tas:
Twoja ocena na dyplomie bedize niewiele warta zarowno w UK jak i w Polsce.
Zarobki podali ci juz koledzy wyzej, natomiast pamietaj ze koszty zycia moga znacznie pochlonac te zarobki szczegolnie jak np zadomowisz sie w LND.

Co do pracy, z 2 latami doswiadczenia moze sie byc ciezko przebic z Polski. Wg mnie najlepiej znalezc head hunterow z agencji ktorzy szukaja ludzi. Chyba ze masz sie czym pochwalic w
  • Odpowiedz
@bazingaxl: nie skonczyl sie boom, dostaje dziennie 4-5 ofert, problem polega na tym ze majac doswiadczenie z Polski jest sie gorzej przebic bo jest jednak bariera taka ze firmy w UK nie moga w pelni zaufac komus z Polski, emigracja to nie jest latwy kawalek chleba
  • Odpowiedz
@bazingaxl: u mnie by zatrudnic kogos to chyba 1-2 miesiace trwa proces w ktorym jest 10+ kandydatow i z tego 1-2 dostaje oferte. Zatrudnienie odpowiedniej osoby jest trudne i kosztuje 20+k funciakow. Firmy nie do konca traca pieniadze, u mnie tracimy 'mozliwosci' ktore nie musza wygenerowac pieniedzy. Wziecie kogokolwiek jest bardzo niebezpieczne bo zle dopasowany programista moze miec wykazywac wartosc ujemna, wiec to nie jest tak ze brak pracownika ==
  • Odpowiedz
@bazingaxl: sporo wg mnie, znam osoby ktore wyciagaja 200k, jest to owszem gorny pulap rozkladu ale w 9mln miescie takich osob znajdzie sie tysiace.

W Polsce srednie zarobki to 3.5k netto a wiadomym jest ze stawka 10k+ netto dla seniora nie jest czyms niemozliwym
  • Odpowiedz
@bazingaxl: Mid dev na kontrakcie zgarnia 300 dniowki, seniorzy maja stawki 500 a specyficzne osoby ze specyficznymi umiejetnosciami moga nawet 800-1000 dobic.

Tak duzo osob zyje tutaj wynajmujac pokoje z obcymi badz znajomymi, czesc zyje jak w akademikach :)
  • Odpowiedz