Wpis z mikrobloga

Mógłby mi ktoś pomóc z zamawianiem z gearbest? Pierwszy raz to robię i kompletnie nie wiec co robić żeby nie stracić, zamawiam Xiaomi Redmi Note 3 (209$), właśnie założyłem konto na paypalu.
#gearbest
  • 6
@d__g: protip: załóż konto jakieś walutowe czy cokolwiek, bo kurs pejpala jest kilkanaście groszy mniej korzystny niż w kantorach online. 209 razy kilkanaście groszy to już trochę cebulionów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kibellos: Jestem teraz w UK i nie bardzo mam kiedy skoczyć do banku żeby takowe założyć. Jeżeli przeleje do mojego znajomego który ma konto walutowe pieniądze to mam rozumieć że mi się będzie opłacać?
@d__g: nie wiem jak to jest dokładnie. planuję zakup jakiegoś tableta też z gearbest i póki co otworzyłem konto walutowe w #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank bo za darmo, jedynie wydanie karty dyszka. karta już na mnie czeka w domu rodzinnym, jak zjadę na święta to aktywuję kartę, podepnę pod paypala (żeby mieć ochronę pejpalową), przeleję na konto trochę dolarów wymienionych w jakimś kantorze online i tyle. ale jak to będzie w przypadku wykorzystania konta/karty
@czikapu: Aaa... czyli mam calkiem sporo czasu jak rozumiem. Czyli generalnie - kolega zapłaci z walutowego powiedzmy za tydzień, Chińczyki wyslą paczkę 23 grudnia i potem trzeba czekac, si? Przedsprzedaż to tańsza cena jak rozumiem?