Wpis z mikrobloga

Siemano Mirki, Mireczki, Mirabelki. Czy ktoś z was zamawiał kiedyś od chińczyków coś większego niż etui na telefon z kuponem -$10? Mam na myśli gabarytowo okolice skutera, badz innego motocykla. Jak to wygląda od strony kosztów? Powiedzmy, ze taki skuterek kosztuje $800 + ok. $500 za wysyłkę. Czym jeszcze powinienem się martwic? Domyślam się, że cło (wiecie ile?) podatek (polski? Chinski? Jedno i drugie?) Za kazda pomoc z gory bardzo wam dziekuje :)

#aliexpress #alibaba #majfrendy #kiciochpyta
  • 6
@FILEmoniusz: tak zamawiałem, Twoj shiping czy chinola? jezeli chinola to czekasz az Ci przyjdzie email od tnt/ups/dhl w sprawie odprawy celnej. Tak cło o ile jest i vat na pewno bedzie (a jakie to zalezy co masz na fakturze?) Jezeli samo organizowales transport to potrzebujesz w Polsce agencji celnej do odprawy
@desperados999: Moglbys rozwinac mysl deklaracji? Czy lezy to po mojej stronie, czy jego? Czy powinienem wymagac tego od niego, by nastepnie okazac w ktoryms z polskich urzedow? I jeszcze pytanko odnosnie transportu. Lepiej zostawic to chinczykowi, czy wziac to na siebie? (jesli na siebie to czy sa jakies poradniki etc.)
@FILEmoniusz: oj widze że bierzesz sie za coś o czym bardzo mało wiesz :)
najpierw poczytaj wieksze forma -> typu telchina , madeinchina itp tam wszystko pisza
w skrócie:
deklaracja zgodnosci to jak najbardziej Twoj problem (jezeli nie bedzie jej przy towarze albo nie przeslesz kopi przy odprawie to towar wraca do chin). Oczywiscie nie na wszystko jest wymagana, ale z zasady na to co jest na prąd albo jezdzi jest:)
@desperados999: Wielkie dzieki za wszystkie informacje :) Zabieram się więc za przeszukiwanie i lekturę. Myślę nad sciagnieciem czegoś na wzór rowera, ma dodatkowy silnik elektryczny, ale chinczyk pisze, że można modyfikować zamowienie, więc może będzie możliwe wymontowanie go, nie jest mi potrzebny, a może dzięki temu cena bedzie nizsza i mniej problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzieki raz jeszcze za info, zabieram sie do roboty :)