Wpis z mikrobloga

#windowsphone #bojowkawindowsphone
Parę dni temu zdecydowałem się w końcu na zainstalowanie deweloperskiej wersji Windows Phone 10. Jestem zachwycony;)

1. Graficznie milowy krok do przodu, w końcu dobrze posortowane ustawienia

2. Office w końcu z prawdziwego zdarzenia (finalnie obsługuje duużo więcej funkcji, działa tak jak office online)

3. Outlook i poczta - mistrzostwo.

4. Wbudowane sterowniki do drukowania w sieci (nie trzeba żadnych aplikacji żeby drukować na drukarkach sieciowych). Narazie da się drukować tylko dokumenty z offica, ale ma się to zmienić (brakuje opcji druku głównie w przeglądarce i w outlooku).

5. Microsoft Edge - no kurde;D przeglądarka w mojej dwu letniej lumii 920 chodzi szybciej niż we flagowcu koreańskiej firmy (porównywaliśmy mając telefony obok siebie, na ciężkich stronach w wersji Desktop, takich jak Onet, WP itd.)

Z minusów jak narazie to drobne nie dociągnięcia (aczkolwiek nadal jest to wersja DEV), no i dużo szybciej zjada baterię (8.1 DEV miał ten sam problem, później to ogarnęli).
  • 9
@FrAnSiS: Wygląda ładnie ale nie da się tego jeszcze używać. Ja odinstalowałem po10-12h. Sklep nie działa, lockscreen nie działa, budzik nie dzwonił. Jedyne co właściwie mogłem robić to pisac smsy, dzwonić i robić zdjęcia. Testowałem 3 tygodnie temu na noki 930. Ogólnie zapowiada się super ale za jakiś rok.
@ZeroTheorem: Wyszedł nowy build, finalnie taki który można używać i który jest już finalnym buildem. Drobne poprawki wprowadzają tylko. Jak testowałeś 3 tygodnie temu to jeszcze ten stary. Na chwilę obecną wszystko działa ładnie. Locksreen jest ok, budzik dzwoni, sklep (nowy) chodzi i nic mi się z nim nie dzieje:)
@ZeroTheorem: soft reset + aktualizacja tych apek. Na pewno miałeś aktualne wersje? Bo te które instalują się z systemem to stare wersję, potem ze sklepu ściągają się aktualizacje