Wpis z mikrobloga

Gdyby był dziś podział ligi wyglądałoby to tak:

1. Piast 20 punktów ( ͡º ͜ʖ͡º)
2. Legia 15 punktów (oni grali w el. LE i jako jedyni z pucharowiczów trzymają jakikolwiek poziom)
3. Cracovia 14 punktów 4. Zagłębie Lubin 12 punktów
5. Ruch Chorzów 12 punktów
6. Wisła Kraków 12 punktów
7. Pogoń Szczecin 12 punktów
8. Korona Kielce 12 punktów
______________________________________
9. Górnik Łęczna 11 punktów
10. Termalica Bruk-Bet Nieciecza 10 punktów
11. Podbeskidzie Bielsko-Biała 10 punktów
12. Lechia Gdańsk 9 punktów (,)
13. Jagiellonia Białystok 9 punktów (oni grali w el. LE)
14. Lech Poznań 8 punktów xD (oni grali w el. LM)
15. Śląsk Wrocław 7 punktów (oni grali w el. LE)
16. Górnik Zabrze 5 punktów

IV liga Grupa Łódzka
4. Widzew Łódź (oni już za 2 lata pod wodzą Stawowego w LM)

Ekstraklasa jest jak Premier League, każdy może wygrać z każdym a krajowe drużyny grają #!$%@? w pucharach xd

Zupełnie serio mówiąc, moim zdaniem nie świadczy to jakoś bardzo o słabości ligi, jasne nie ma u nas sezon zdecydowanego faworyta jak chociażby w Czechach czy na Białorusi, a poziom często odstaje (zwłaszcza w poniedziałki) to jednak zdarzają się mecze, drużyny i piłkarze, których ogląda się z sympatią a nie za karę.

Np. w tym sezonie to prawie każdy mecz Piasta mógłby zostać pokazany w telewizji, której ludzie są przyzwyczajeni do wysokiego poziomu spotkań i pewnie nie zauważyliby większej różnicy. Na + tacy piłkarze jak Lipski, Stępiński, Vacek, Mraz, Nikolić, Sierpina (nie umie grać w piłkę i chyba o tym wie, a i tak zajmuje ze swoim klubem 8 miejsce mimo najgorszego/jednego z najgorszych bilansów w meczach u siebie.), Lewczuk, Pazdan, w każdej drużynie da się kogoś znaleźć.
#ekstraklasa #pilkanozna
  • 11
  • Odpowiedz
@Bartoni: kurde ta Lechia jest taka cienka ze az boli... piast gra jakis galaktyczny football jak na poslkie warunki poki co, po sezonie wyprzedaz, Valarenga Oslo czy cos, 2 runda i bye bye:(
  • Odpowiedz
@Juston: Wyprzedaż niby jest realna ale moim zdaniem Latal ma jakąś wizję i wydaje mi się, że jest w stanie na nią namówić piłkarzy, żeby pociągnęli to chociaż przez eliminacje do pucharów a później się zobaczy, i jak pójdą źle to dadzą im odejść, a jak dobrze to może spróbują zostać i pograć o coś więcej.
Wydaje mi się też, że takiego Vacka wykupić też nie jest niemożliwe, bo jak dobrze
  • Odpowiedz
@Juston: A że Lechia jest cienka to się zgodzę, no ale tam trzeba trenera na nie człowieka które jedyne co umie powiedzieć to to, że gramy #!$%@?, jasne szczerość się ceni ale fajnie by było gdyby był jakiś postęp w grze a tego nie ma.
  • Odpowiedz
@Bartoni: wsumie kto by nie przyszedl to z tych zelikow nie da sie nic zrobic chyba + szemrany zarzad... balem sie ze jeszcze zatesknimy za Jenkiem i reszta...(w sumie nei wiem czy jestes kibicem Lechii)
Wlasnie o to chodzi zeby Ci zawodnicy chcieli tam zostac bo mysle ze maja juz obrany kierunek taki sam jak imigranci z syrii;)
  • Odpowiedz
@Juston: Kibicem jestem jak najbardziej bo w końcu z Gdańska ;) Moim zdaniem z piłkarzami nie ma większego problemu, jakby nie patrzeć gdyby 3 sezony temu komuś powiedzieć że za 3 lata w Lechii będą: Mila, Peszko, Wojtkowiak, Borysiuk, Makuszewski, Wawrzyniak, czy Łukasik to by się popukał w głowę w wziął cię za wariata ( ͡º ͜ʖ͡º) Piłkarze są dobrzy, nawet jeśli nie zależy im jakoś
  • Odpowiedz
@Bartoni: zadna orkiestra nie zagra dobrze bez dobrego dyrygenta... nie wiem sam. Duzo juz miotel bylo w Lechii i po rewolucji jakos nie ma sukcesow. Oczy mi krwawia jak ich ogladam Borysiuk ok, mila gra piach, krasic? kuzwa no mozna bylo sie spodziewac ze bedzie sie oszczedzac, mila bez formy. Kuswik w ruchu walil jak glupi tutaj nic, to klatwa jest;) sklad na mistrza w teorii, a rzeczywistosc boli az sie
  • Odpowiedz
@Juston: Tylko co to były za miotły? Moniz, któremu szło całkiem nieźle, na tyle, że po 3 miesiącach poszedł do TSV, Machado, który zdobył 18 punktów w 10 kolejek, czyli co najwyżej średnio, potem Unton, który był tak zadufanym w sobie bucem, że aż cud uwierzyć, że go trzymali 2 miesiące na stanowisku potem Brzęczek, który był na dłużej, ale przez kilka miesięcy w ogóle nie uzyskał żadnego stylu, teraz jest
  • Odpowiedz
@Bartoni: z tym Sierpiną to bym nie przesadzał, wg mnie strasznie jest koloryzowany, może i biega ale to chyba jego jedyny atut, ma mnóstwo niecelnych dośrodkowań "na pałę" i gra jak jakiś jeździec bez głowy xD jak ogladam go w meczu to tylko się #!$%@? xD
  • Odpowiedz