Wpis z mikrobloga

@kesnall: a co jest na drugim końcu tej wtyczki? Bo może ktoś nie bez powodu kiedyś wymyślił sobie na tym nietypową wtyczkę, a główną ideą było właśnie to, by nie dało się jej wepchnąć w normalne gniazdko?
  • Odpowiedz
@kesnall: co podświetla półkę? Aby nie halogen 12V? Bo coś mi to wygląda na wtyczkę, która powinna być wetknięta do zasilacza, nie do gniazdka sieciowego. Jako wtyk 230V ta wtyczunia nie spełniała by żadnych norm bezpieczeństwa zarówno teraz, jak i 40 lat temu, więc nie wierzę, by służyła do bezpośredniej pracy z napięciem sieci.
  • Odpowiedz
@skew: zapomniałem dopisać "między innymi" jeżeli o to Ci chodzi. Wkurza mnie to, że ludzie traktują 230VAC tak jakby to było napięcie z bateryjki nieświadomi zupełnie zagrożeń, chociaż podejrzewam, że ten bordo to po prostu troll(a przy okazji ty skew tu tylko śmieszkujesz ze mnie), w końcu to "portal ze śmiesznymi obrazkami".
  • Odpowiedz
@kesnall: to nic dla Ciebie nie znaczy, to są tylko parametry tejże wtyczki. Patrz na drugą stronę przewodu, na oprawę żarówki, na samą żarówkę, jeśli jest. Jeśli test to normalna żarówka 230V bądź taką da się wkręcić, utnij tą wtyczkę i zamontuj tam normalną. Jeśli zaś jest tam halogen 12V bądź coś jeszcze innego, potrzebny będzie zasilacz.
  • Odpowiedz