Wpis z mikrobloga

@dkorulcz:

Pod jakimi nazwami [formaldehyd] występuje w kosmetykach?


Benzylhemiformal, 2-Bromo-2-nitropropane-1,3-diol ( Bronopol), 5-Bromo-5-nitro-1,3-dioxane (Bronidox), Diazolidinyl Urea, Imidazolidinyl Urea, Quanternium-15, DMDM Hydantoin, MDM Hydantoin, Sodium Hydroxymethyl, Formaldehyde, Butylcarbamate, Glycinate, Methenamine, Glutaral, Glyoxal, Hexetidine, Iodopropynyl, Tosylamide/Formaldehyde Resin

xD Dziękuję, dobranoc.
  • Odpowiedz
@dkorulcz: w sensie ze co? o odzywkach Eveline powszechnie wiadomo, że albo po nich połowa paznokcia zarasta Ci skórą, albo dostajesz grzybicy. Ja na szczęście nie miałam takich problemów.

Ale tych płatków do oczu czasami używam jak mam przesuszoną skórę i są fantastyczne, faktycznie spłyciły mi zmarszczki. Może to dlatego, że nie używam ich za często?
Jest możliwość, że coś mi się stanie przy długotrwałym używaniu, czy po prostu jak nie
  • Odpowiedz
@Tsukiko: ja nakładałam eveline kilka razy dziennie, z paznokciami też nic nie miałam prócz tego, że przy czyszczeniu mogłabym wsadzić pilniczek po cały paznokieć a jak je trochę ''ciągnęłam'' do góry to bolały jak cholera
  • Odpowiedz
@sulejman: Mnie nigdy nie rosły skórki. Zaczęły krótko po zaczęciu stosowania Eveline,ale mogło to być z przyczyny zmiany diety i miejsca zamieszkania bo nie są jakieś nienormalne. Moja koleżanka dostała jakiegoś uczulena i paznokcie zaczęły jej odchodzić od skóry. Aż mnie boli jak o tym myślę.
  • Odpowiedz
@Tsukiko: @sulejman: odzywki z eveline nie mozna po prostu stosowac za dlugo ;) tam chyba jest, ze max. 2 tygodnie? ja uzywam co jakis czas (a, pacne sobie w tym tygodniu) i nie mam zadnych problemow ;)
  • Odpowiedz
@absinth: Nie. Ja jej nie używałam regularnie, raczej nakładałam dwie warstwy a potem i tak lakier bo byłam obleśną palaczką. Zresztą szybko zrezygnowałam, bo odkryłam hybrydy jak tylko poszłam do kosmetyczki, żeby mi wycięła te skórki.
A z koleżanką nie wiem jak było, może faktycznie przedawkowała, bo nakładała takie warstwy, że mając ciemną skórę robiły jej się białe paznokcie. Ale też nie pamiętam, żeby używala tego jakoś długo. Z takimi warstwami
  • Odpowiedz