Wpis z mikrobloga

strzelanie do ratujących się na spadochronie pilotów to czyste #!$%@?ństwo i mam nadzieje że Putin ich tam #!$%@?
#syria #rosja #isis
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Emes91: Jest jednak pewna różnica między normalnym polem bitwy gdzie toczy się jakaś potyczka a sytuacją 2 vs 100. Wojna- wojną ale jakieś konwencje obowiązują i nawet najgorsze #!$%@? się do jakiśtam stosowały w historii. Tamci to jednak zwykłe zwierzęta- te rzeczywiście zachowują się tak jak piszesz.
  • Odpowiedz
Wojna- wojną ale jakieś konwencje obowiązują i nawet najgorsze #!$%@? się do jakiśtam stosowały w historii.


@To_ja_moze_pozamiatam: No chyba na inne lekcje historii chodziliśmy. W każdej poważniejszej wojnie te wszystkie śmieszne zasady wylatują przez okno u wszystkich. Wojna to jest zabijanie i niszczenie, a nie zabawa w berka cyz chowanego, gdzie są jakieś reguły i jak je łamiesz, to "pobite gary!". Nie udawajmy, że jest inaczej.
  • Odpowiedz
@Emes91: Chyba mnie nie rozumiesz. Oczywiście, że te zasady są łamane. Ja się nie obrażam na rzeczywistość. Mam jednak nadzieje, tak jak @romo86, że oni za to zapłacą. Jak nie na polu bitwy to po jakimś sądzie bo to zbrodnia wojenna. To co zrobili to #!$%@?ństwo i to, że jest wojna, ich nie usprawiedliwia bo mieli możliwość wzięcia ich do niewoli bez żadnego problemu.
  • Odpowiedz
@romo86: Czy ja wiem... Pamiętasz tego jordańskiego pilota spalonego w klatce? W porównaniu ze standardowymi metodami państwa islamskiego dostać kulkę w locie to wręcz akt łaski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@m3rcu: To nie jest ta sama sytuacja. Oficerowie zabici w Katyniu byli jeńcami. Ci piloci lecieli ich zbombardować, zostali zestrzeleni więc niejako wciąż byli w walce. To tak, jakby został zniszczony czołg, a przeciwne wojsko nie mogło strzelać do uciekających z niego czołgistów.
  • Odpowiedz
@romo86: sorry ale bombardowani przez to lotnictwo maja inne zdanie. Tak jak na kazdej wojnie bardzo cxesto sie zdazalo ze miejscowi zabijali pilotow za to co im wyrzadzili. Jakby moje miasto bombardowano to bym go najpierw przesluchal nawet z torturami a pozniej zabil lub wzial okup.
  • Odpowiedz