Wpis z mikrobloga

@TheSjz3: To ja może przedstawię co na tym obrazku widzą @FaktyTVN:
- Wśród uchodźców z Mariupola widać samych młodych mężczyzn, którzy zamiast zostać na miejscu i walczyć za Ukrainę uciekają do Polski.
- Wśród uchodźców z bliskiego wschodu widać wyłącznie same kobiety i dzieci
  • Odpowiedz
@blubi_su: no ja bym dał Ci chwilę czasu na edytowanie nim wytknąłbym ci błąd, ty wolałeś pocisnąć, trochę po gimbusowemu. Lewica w zależności od płci jest słynna albo z pokazywania cycków na których coś jest napisane i w ramach protestu nazywanie siebie szmatą, albo z tego że szczeka na prawicę w internecie, bo w rzeczywistości się boi.
  • Odpowiedz
@blubi_su:
Widzę ze wiara w stereotypy to typowy element gimbolewaków i gimboprawaków, przyprawiasz mnie o raka tymi emotikonami.
Jesteś gimbusem, kończę rozmowę.
  • Odpowiedz
teraz widzę że naprawdę mnie nie rozumiesz, o znaczeniu zamachów nie tylko ja Ci tu już pisałem.


@TheSjz3: Ale dokładnie to piszesz - uważasz, że ISIS chce uchodźców w Europie i ISIS organizując zamachy wcale nie strzela sobie w stopę.

Walnąłem bobola, miało być sunnitów nie wahhabitów, chociaż wielu sunnitów uznaje wahhabizm, na pewno więcej niż 0.5% mógłbyś mi napisać skąd te dane?

Bogacze nie muszą walczyć, wystarczy że wesprą ich finansowo, przeszkolą ludzi w dziedzinie wydobywania ropy, pomogą ją
  • Odpowiedz
Powiedz to Stalinowi :). Serio, taki argument o humanizmie nie ma w ogóle sensu w stosunku do organizacji, która obcina innym ludziom głowy lub inne części ciała z byle błahostki. Gdyby było tak jak mówisz, ISIS nie popełniałoby zbrodni przeciwko ludzkości. W jakim momencie ktokolwiek tam się przejmuje ludźmi, jak w ogóle można tak argumentować - jaką masz podstawę do takich twierdzeń?


@zerozero7: Humaniźmie? Gdzie ja o tym mówię? Oni
  • Odpowiedz
Sunnici walczą też u rebeliantów, która jest w opozycji do ISIS.


@rzep: Ale to przecież ISIS robi za rebeliantów i wspiera front rewolucyjny.

uważasz, że ISIS chce uchodźców w Europie i ISIS organizując zamachy wcale nie strzela sobie w
  • Odpowiedz
Ale to przecież ISIS robi za rebeliantów i wspiera front rewolucyjny.


@TheSjz3: Masz rebeliantów i masz ISIS - dwie różne formacje.

USA od początku trwania konfliktu przyjęła niespełna 2000 uchodźców, których sama sobie wybrała, jak bardziej można było tą selekcje zaostrzyć?


Ale właśnie już mieli przyjąć 10 tysięcy po rozmowach. A po zamach pod każdym wnioskiem musi się osobiście podpisać szef FBI, sekretarz Homeland Security i szef National Intelligence -
  • Odpowiedz
Masz rebeliantów i masz ISIS - dwie różne formacje.


@rzep: które walczą wspólnie przeciwko siłom Al-Assada. Rewolucjoniści wspólnie z ISIS to radykałowie, czemu się mówi że ten konflikt ewoluował do wojny religijnej? tam się tłuką szyici z sunnitami (szyici są od Assada)

Ale właśnie już mieli przyjąć 10 tysięcy po rozmowach.


Nawet mnie nie rozśmieszaj (zaczynam podejrzewać że jesteś trollem)
  • Odpowiedz
które walczą wspólnie przeciwko siłom Al-Assada. Rewolucjoniści wspólnie z ISIS to radykałowie, czemu się mówi że ten konflikt ewoluował do wojny religijnej? tam się tłuką szyici z sunnitami (szyici są od Assada)


@TheSjz3: Rewolucjoniści to nie są radykałowie - są religijni, ale głównie walczą z reżimem Assada. Tak naprawdę to Assad nie przejmuje się zbytni ISIS bo z nimi zawsze może walczyć i to brutalnie - niepokoiło go właśnie wspieranie rebeliantów przez zachodnie siły.

Nawet mnie nie rozśmieszaj (zaczynam podejrzewać że jesteś
  • Odpowiedz
@blubi_su: No to w takim razie możemy stwierdzić, że rozwój twojego umysłu zatrzymał się w tym samym momencie w którym popularność IRC'a zaczęła spadać.
  • Odpowiedz
ISIS podchodzi do ludzi w sposób utylitarny - jako surowiec, do osiągnięcia swoich celów. Jeśli mają zabić 50 tysięcy by podporządkować sobie 500 tysięcy to dla nich to żaden dylemat.


@rzep: Tak, ale zauważ, że w Syrii trwa wojna domowa na kilku frontach - więc będą uchodźcy. Biorąc pod uwagę podejście ISIS do swoich "poddanych", nie sądzę, by to był dla nich kłopot. Państwo zakłada się wtedy, kiedy opadnie kurz wojny - to komiczne zakładać, że taka sytuacja jest jakby "nie na rękę" ISIS, skoro jest nieunikniona. A przecież mówimy o samej Syrii - a co z Irakiem?

Co do humanizmu to źle się wyraziłem - chodzi mi podejście, w którym jakaś grupa troszczy się o ludzi. Moim zdaniem, dla ISIS to nie ma absolutnie żadnego znaczenia - więcej, to okazja by swoich ludzi przemycać w tłumach muzułmanów ciągnących do Europy Zachodniej, wykorzystywać napięcia społeczne do siania terroru, jednocześnie korzystać na stopniowej radykalizacji muzułmanów, która jest nie do uniknięcia. Odpowiadałem na to zdanie
  • Odpowiedz
@zerozero7:

Fala imigrantów muzułmańskich JEST zagrożeniem bezpieczeństwa dla krajów UE, nawet jakbyśmy nie wiadomo jak kochali tych ludzi.


Tu nie ma prostych rozwiązań. Tak, fala imigrantów jest zagrożeniem. Ale to absolutnie nie znaczy, że mamy budować płoty albo odwracać się plecami i udawać, że ich nie ma. Na pewno nie jest rozwiązaniem to co się obecnie dzieje, czyli radykalizowanie nastrojów w Europie ocierające się już o neonazizm. Taka droga to
  • Odpowiedz