Wpis z mikrobloga

Oczywiście, że korzystają z ropy - ale potrzebują do tego ludzi.


@rzep: zwłaszcza tych którzy nie wiedzą jak tą ropę wydobyć, myślę że speców od tej dziedziny już mają.

Ale to bez sensu - po co mieliby to robić w samym środku kryzysu, gdzie wiele państw jest nie do końca zdecydowanych czy przyjąć uchodźców? Jeśli by im zależało na tym, by uchodźcy pojawili się w Europie to by z zamachami
  • Odpowiedz
zwłaszcza tych którzy nie wiedzą jak tą ropę wydobyć, myślę że speców od tej dziedziny już mają.


@TheSjz3: Do kontroli terenu. Żołnierzy, kierowców, obsługę logistyki, niewolników, obywateli. To nie jest 10 osób, które sobie siedzą w jaskini i planują zamachy - ich armia liczy 100-200 tysięcy wojowników i potrzebują nowych.

Zauważ jak prowadzi się UE, co mówi się o zamachach, przecież według wszystkich mediów zamachu dokonali Belgowie i Francuzi, muzułmanie są tu praktycznie bezkarni, za gwałty dostają prace społeczne przez co jest ich co raz więcej. Ile dzieci mają muzułmanie, a ile Niemcy czy Francuzi. Powstaje coraz więcej meczetów, a kościoły są burzone, mogą sobie na to pozwolić, bo UE im na to pozwala. Europejczycy są zastraszeni i do tego jeszcze ogłupieni tolerancją. Pomyśl długoterminowo, a nie skupiaj się na tym co tu i
  • Odpowiedz
Z Syrii do Polski nie przybędą UCHODŹCY. To są IMIGRANCI. Tak mówi prawo międzynarodowe! Jeśli Syryjczyk chce być w Polsce uchodźcą, to musi przybyć BEZPOŚREDNIO z Syrii do Polski.
  • Odpowiedz
@rzep: O gościu, rzadko wdaję się tutaj w dyskusje okołopolityczne, bo na mirko, to jak boksowanie oceanu, ale przy tobie sobię pozwolę. Ty serio jesteś tak naiwny, czy jak?
ISIS cała ta sytuacja jest na rękę. Pozbyli się 4 milionów niepewnych obywateli, przerzucili przy okazji do Europy trochę swoich, zarobili na przemycie ludzi. Same plusy.
Zamachy też są im potrzebne, bo sieją zamęt wśród leniwego i niemrawego społeczeństwa na zachodzie
  • Odpowiedz
ISIS jest na rękę nie przyjmowanie uchodźców do Europy

Po co ISIS ma dawać argumenty przeciwnikom uchodźców, skoro niby chcą wysyłać uchodźców do Europy?


@rzep: Uważam, że błędnie próbujesz wnioskować, że skoro ISIS nie stoi za umyślnym wysyłaniem muzułmańskich uchodźców do Europy, to taka sytuacja im nie na rękę. Oczywiście, że im to na rękę - to doskonała okazja do przemycania swoich ludzi w tym tłumie (lub werbowania z tego
  • Odpowiedz
I co z tego? Starasz się naginać fakty, by Ci pasowały do teorii. Odzew po zamachach jest jasny - zaostrzenie zasad wpuszczania uchodźców lub wręcz kompletny odwrót od przyjętych wcześniej kwot.


@rzep: Jakie naginanie faktów? Przecież "uchodźcy" dalej są wpuszczani, a jeżeli przestaną być wpuszczani to muzułmanie zaczną protestować i EU ulegnie pod pretekstem łamania praw człowieka.


Do kontroli terenu. Żołnierzy, kierowców, obsługę logistyki, niewolników, obywateli. To nie jest 10 osób, które sobie siedzą w jaskini i planują zamachy - ich armia liczy 100-200 tysięcy wojowników i
  • Odpowiedz
ISIS cała ta sytuacja jest na rękę. Pozbyli się 4 milionów niepewnych obywateli, przerzucili przy okazji do Europy trochę swoich, zarobili na przemycie ludzi. Same plusy.

Zamachy też są im potrzebne, bo sieją zamęt wśród leniwego i niemrawego społeczeństwa na zachodzie Europy i są symbolem dla młodych radykalnych islamistów w tych państwach.


@Fafnucek: Po co mają się pozbywać obywateli? Dla nich to przecież jest surowiec - albo będą dla nich walczyć, albo będą dla nich pracować. Żadna armia nie utrzymała się bez zaplecza logistycznego - ktoś musi zapewniać jedzenie, gotować, prać, naprawiać itp. itd.

Ich celem jest stworzenie państwa - nie ma państwa
  • Odpowiedz
Jakie naginanie faktów? Przecież "uchodźcy" dalej są wpuszczani, a jeżeli przestaną być wpuszczani to muzułmanie zaczną protestować i EU ulegnie pod pretekstem łamania praw człowieka.


@TheSjz3: Właśnie nie są - USA zaostrzyło selekcję i w ogóle zaczęło się sprzeciwiać wpuszczeniu, Dania nie chce brać więcej, Polska też się buntuje, podobnie jak inne kraje.

Po co mają działać sobie na
  • Odpowiedz
że te zamachy niby pomagają uchodźcom.


@rzep: teraz widzę że naprawdę mnie nie rozumiesz, o znaczeniu zamachów nie tylko ja Ci tu już pisałem.

Wcale ich tak dużo nie ma - ocenia się, że to 0.5% populacji muzułmanów - do tego głównie mieszkających w bogatych krajach - Arabia Saudyjska, Emiraty, Katar. Ci ludzie nie porzucą swojego bogatego i wygodne życia, żeby zapieprzać po pustyni i spać w namiotach. ISIS potrzebuje mięsa armatniego,
  • Odpowiedz
Ich celem jest stworzenie państwa - nie ma państwa bez ludzi.


@rzep: Powiedz to Stalinowi :). Serio, taki argument o humanizmie nie ma w ogóle sensu w stosunku do organizacji, która obcina innym ludziom głowy lub inne części ciała z byle błahostki. Gdyby było tak jak mówisz, ISIS nie popełniałoby zbrodni przeciwko ludzkości. W jakim momencie ktokolwiek tam się przejmuje ludźmi, jak w ogóle można tak argumentować - jaką masz
  • Odpowiedz
@TheSjz3: . Czytałem lokalne portale w miastach ktore przyjmowały tych uchodzców z Doneicka z pierwszej fali. Wiekszosc komentarzy to był zjadliwa zazrodśc i złośc że im sie pomaga zamiast dać miejscowym.
  • Odpowiedz
@TheSjz3: Słaby refleks :> Wierz mi że wylęgarnią karaczanów i trolli jest właśnie prawa strona, która jest słynna nomen omen z manipulacji głosami, skryptami do masowego wykopywania swojego contentu itd.
  • Odpowiedz