Wpis z mikrobloga

@Greed: nie możesz się zapisać do innego klubu? Jeśli nie będziesz miał wystarczającej ilości startów w poprzedzającym roku to musisz zdawać egzamin ze strzelania z każdej kategorii w której masz licencję. 400zł za pierwszą, 200zł za każdą kolejną. Jeśli tego też nie zrobisz to ci nie przedłużą licencji.
@Greed: teoria jest taka, że posiadanie licencji sportowej jest powodem wydania pozwolenia, wiec gdy powód zanika - pozwolenie powinno zostać odebrane.

PS. Greed z budo? :> :D
@Greed: dla pozwolenia na broń do celów sportowych:

- udokumentowane członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze strzeleckim,

- posiadanie kwalifikacji sportowych, o których mowa w art. 10b ustawy o broni i amunicji,

- posiadanie licencji właściwego polskiego związku sportowego;

Na podstawie powyższych zostało tobie wydane pozwolenie na broń, jeśli przestałeś spełniać warunki to tracisz pozwolenie. Nie mam pojęcia jak to jest egzekwowane.
@tage: @uirapuru: Do uzyskania pozwolenia to jest potrzebne. To z cofaniem to powinna być oddzielna reguła. Bo wychodzi na to, że jak człowiek przestanie na rok uprawiać sport, to musi się pozbyć całej broni. Nawet jeżeli uzyskał przy pomocy jakiejś broni mistrzostwo świata to i tak musi sprzedać bo skończył karierę i zabierają.
@tage: Właśnie w ustawie są warunki uzyskania pozwolenia a nie warunki posiadania pozwolenia. Gdyby były warunki posiadania, to mogliby zabierać przy nie spełnianiu warunków. To jest źle sformułowane.
@Greed: to jest w sumie to samo. Tak jak pisałem jeśli nie brałeś udziału w zawodach możesz podejść do egzaminu i też przedłużą licencję. Też ekstra rzecz o której trzeba pamiętać, art.15 ust.4 co 5 lat trzeba przedstawiać aktualne badania lekarskie. Sprawdź art.18 ust.2

Właściwy organ Policji może cofnąć pozwolenie na broń, jeżeli ustały okoliczności faktyczne, które stanowiły podstawę jego wydania.
@tage: Ok widzę. Słabo :( Gdybym nie wiedział to bym nie wtopił w to kilku stów. Chociaż może mi się ta dyscyplina spodoba. Moim problemem jest że przy omawianiu ustawy na kursie usnąłem na godzinę bo zrobili w sobotę od rana a wiadomo co się w piątek dzieje.
Dzięki za informacje!
@Greed: myślałem, że tobie grozi utrata licencji a nie, że chcesz podyskutować na temat przepisów. Ja akurat żałuję, że strzelby nie ogarnąłem. Teraz musiałbym płacić za egzamin, lekarza i wpa, więc mi się nie chce.
@tage: Nie grozi. Jestem w trakcie wyrabiania a ktoś mi rzucił ostatnio, że trzeba cały czas chodzić na zawody, żeby nie stracić. Nie wierzyłem.
Jeżeli chodzi o strzelbę to jest problem. Mało gdzie można postrzelać.
@Greed: z tego co wyczytałem w regulaminie PZSS jeśli masz parę kategorii to musisz minimum obecność na 2 zawodach w ramach każdej z nich, często konkurencje na pistolet i karabin są na jednych zawodach. Raczej dasz radę. :)