Wpis z mikrobloga

@Dannyl: troche malo napisales, pytanie do czego chcesz uzywac aparatu czy chcesz sie uczyc fotografii czy szukasz do niedzielnego patrykania u cioci na imieninach itp
@miczuu: Raczej taki aparat na wycieczki i rodzinne spotkania. Nie zamierzam sie bawic w jakas profesjonalna fotografie i sesje zdjeciowe z gola dupa :) Tyle tych aparatow jest ze nie wiadomo co wybrac.
@Dannyl: do takich zastosowan to w ogole lustrzanki bym sobie odpuscil wiec nikon out, bralbym jakiegos bardziej pro kompakta typu sony rx100 4 wersje wyszly tego aparatu, do okazyjnego pstrykania to maly, lekki aparacik z bardzo dobra jakoscia zdjec:) oczywiscie w nocy nie uzyskasz cudow bo to wciaz mala matryca, ale bedziesz zadowolony:) na plus to ostatnie dwie wersje kreca bodajze 4K w 30fps.
@Dannyl: Będziesz dokupywał szkła? Jesteś przyzwyczajony do / potrzebujesz wizjera optycznego? Znasz podstawy tego jak działa aparat (przysłona, GO, iso, tryby - pierwszeństwo czasu/przysłony itp. itd.)? Rozmiar / ciężar sprzętu nie ma dla Ciebie znaczenia? Im więcej odpowiedzi na "nie" tym bliżej powinno być Ci do kompaktów lub bezlusterkowców. Takie jest moje zdanie.
@Dannyl: Dodam jeszcze, że miałem pierwszego panasonica z m43 (lumix g1) - sprzęt kupiony 7 lat temu, ciemny kit (3.5 - 5.6), słaba matryca (iso 400 już było paskudne), ale on był naprawdę doskonały jeśli chodzi o użyteczność. Gdyby mi go nie zwinęli, to dalej bym używał na wyjazdy. Jeśli masz możliwość, to weź sprzęt do ręki i zobacz jak Ci się go używa. Sprzęt z lustrem i bezpośrednim naświetlaniem matrycy