Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam poważny #pcmasterrace problem.
Chciałem prawilnie pograć sobie na telewizorze - w tym celu zakupiłem kabel HDMI i podłączyłem do kompa.
Problem w tym, że obraz na TV wygląda jak.. gówno.
Prawilnie odpaliłem Wiedzmina 3, na Ultra jak zawsze.
Mam wrażenie, że inaczej działa skalowanie, mimo włączonego AA obraz wyglada jakby go nie było, kolory są wyblakłe, mam wrażenie, że spory input lag (używam pada do Xboksa 360 bezprzewodowo).
Co ciekawe, na tym samym TV gry z PS4 działają i wyglądają tak jak powinny, kolory są OK etc.
Czym to może być spowodowane? Powinienem tylko Tv miec podlaczony na raz? (Wyłączyć monitor??)
Jakies ustawienia? Telewizor jest w sumie w trybie PC (ma tez Game i nic to nie zmienia).
Jakies rady, pomysły?

Karta to GeForce 980 Ti i najnowsze stery.
  • 9
@M4ks: Wejdz w panel Nvidii potem Wyświetlanie -> Zmiana rozdzielczości i w tej zakładce na dole sprawdź czy Wyjściowy zakres tonalny masz ustawiony na pełny.
@M4ks: W takim razie pokombinuj z ustawieniami TV, nowsze telewizorowy potrafią mieć mieć ponakładane jakieś efekty, filtry i inne gówna na trybach i nie zawsze to dobrze działa. Ponadto jeśli masz możliwość sprawdź na innym kablu.
@M4ks: też tak miałam. Było to spowodowane tym, że karta graficzna "zmniejszała" obraz do 80-90%, TV go z powrotem powiększał do 100%... i wychodziło jedno wielkie gówno. zobacz czy gdzieś nie masz takiego skalowania włączonego ( ͡° ͜ʖ ͡°) u mnie to akurat był Radeon