Wpis z mikrobloga

w związku z tym, że planuję zakup elektroniki z chińskich sklepów rozglądam się za jakimś kontem i kartą w usd. Bo kurs pejpalowy jest dobry dla zabawek za ~5 dolców, przy napletach i telefonach różnica jest już zauważalna ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam konto złotówkowe w #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank co prawda bez karty, ale mam. i teraz chciałbym sobie założyć konto walutowe u nich, bo niby za 0zł, tylko wydanie karty dyszka. No i niech mnie ktoś upewni czy dobrze wszystko rozumiem - mam zamiar kupić coś za powiedzmy 100 dolarów. W jednym z kantorów online kupuję te 100 dolców przy kursie korzystniejszym o kilkanaście groszy niż na paypalu, przelewam je na konto dolarowe. Po pojawieniu się tej stówki na koncie wchodzę na stronkę, kupuję przedmiot, płacę kartą dolarową i tyle. Czy to najlepszy (najtańszy) sposób na zakupy u chinoli?
pozwolę sobie na kilka tagów #gearbest #banggood i ponad 2k ludzi z #aliexpress ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
@Reggy: tak wiem, ale są chyba inne kantory bez prowizji z tego co widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) to czyli robię dokładnie tak jak pisałem, tylko że podpinam kartę dolarową pod paypala? i wtedy paypal bierze z karty dolary nie czyniąc mi szkody swoimi wysokimi kursami? :D