Wpis z mikrobloga

Mirki, mam taki banalny pomysł na promocję bitcoina w skali całej Polski i to w szczytnym celu! Co byście powiedzieli na to gdyby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy udostępniła adres bitcoinowy, na który możnaby było przelewać swoje wsparcie. Pomyślcie, że cały dzień w transmisji na tvp wyświetlony jest gdzieś w rogu adres bitcoinowy, który na żywo pokazuje zawartość portfela. Biorąc pod uwagę ile jest już osób korzystających z bitcoina myślę, że ta idea może się sprawdzić i pokazać bitcoina w bardzo pozytywnym świetle. Wiele osób w dniu kwesty nie wychodzi z domu, a to z powodu pogody, a to się nie chce, ale przesłać nawet 0,01 btc każdy może, anonimowo, paroma kliknięciami, nawet z piwnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślicie, że warto ruszyć tą inicjatywę?

#bitcoin #kryptowaluty #wosp #pytanie
  • 9
@thomasss: w zeszłym roku odpowiedź brzmiała tak:

Generalnie, po omówieniu z Fundacją sprawy, nie zakładamy prowadzenia bezpośrednio zbiórki bitcoinów. Jeśli pojawi się partner, który na zasadach społecznych podejmie się zorganizowania takiej akcji, to jest to jedyna możliwa w tym roku formuła, w jakiej mogłaby się odbyć zbiórka bitcoinów.


W każdym razie przesyłać BTC na konto WOŚP można w następujący sposób:
https://inpay.pl/rachunki/?amount=50&account=58124011121111001009449739&description=wsparcie%20fundacji%20WO%C5%9AP&email=finanse@wosp.org.pl
@InPay: tak tylko w ten sposób odpada idea promocji bitcoina o jakiej mówiłem. Korzystając z super możliwości jakie oferujecie przy tego typu przelewach można tylko wyrazić gest charytatywny, bo na konto wośp dojdzie gotówka, a jedynie Wy wiecie, że przelewany był bitcoin.
@thomasss: owszem, to jest pewien problem. Koncepcja jest taka, że jeżeli zobaczą, że w ten sposób otrzymują dużo wpłat to może się zastanowią drugi raz nad tym, aby jednak ten QR kod na ekranie TV pokazać. Jeszcze warto się rozeznać od kogo fundacja kupuje sprzęt medyczny. Jeżeli dostawcy będą akceptować BTC wtedy fundacja mogłaby użyć zebranych środków bezpośrednio. Z drugiej strony mogliby opłacić rachunki bitcoinami.

Są fundacje w Polsce, które przyjmują