Wpis z mikrobloga

Pozwoliłem sobie ukraść komentarz @sermaciej dla potomnych i czekamy na resztę listy sukcesów PAD:

Jak na razie Maliniak dokonał następujących rzeczy:
- zawetował dobrą ustawę o uzgodnieniu płci
- zawetował ustawę zwiększającą ochronę Lasów Państwowych
- zawetował przedłużenie protokołu z Kioto
- zawetował dobrą ustawę o mniejszościach
- ugościł parę królewską tanim winem
- nie chciał spotkać się z premier Kopacz, za to spotkał się z Kaczyńskim
- podczas desygnowania Szydło właził w dupę Kaczyńskiemu
- odmawia zaprzysiężenia nowych sędziów TK, bo nie i #!$%@?
- ułaskawił osobę, której sprawa wciąż jest w sądzie
to może coś za?
- ładne przemówienie w ONZ
- nie stuknął się kieliszkiem z Putinem!!!
- ma zdjęcie z Obamą

najlepszy prezydent eveeer


#4konserwy #neuropa #maliniak #pad #duda #pis #polityka
  • 105
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

odmawia zaprzysiężenia nielegalnie wybranych sędziów TK


@pretzelazny: W jaki sposób nielegalnie zostali wybrani trzej sędziowe TK, którzy zostali wybrani jako następcy sędziów których kadencja upływała jeszcze za rządu PO? Duduś nie chce przyjąć ślubowania wszystkich pięciu, żeby PiS miał większy wpływ na TK
  • Odpowiedz
Tu się różni nasza opinia, a wraz z nią i ocena PADa. Dla ciebie to wybitny mąż stanu, a dla mnie marionetka JK realizująca cele PiS.


@grzegorz-zielinski: heh. gdzie masz jakiekolwiek pojedyncze zdanie, z którego wychodzi moja miłość i uwielbienie do PADa? to, że uważasz Dudę za marionetkę JK to widać z twojego wpisu. i pewnie tak samo myślałeś zanim nawet jego kandydatura się pojawiła w myśl zasady "kandydat PiSu musi być marionetką". Jest w tym duża doza szukania recenzji wydarzeń pod swoje poglądy.

ja staram się działać odwrotnie: to patrząc na wydarzenia definiuje swoje poglądy. Duda nie zrobił NA RAZIE nic złego (a to już progres względem poprzedników. wliczam w to także poprzednika Komorowskiego). Czy jest marionetką JK, to się będzie można przekonać gdy JK zacznie być bardziej aktywny politycznie niż teraz. Pewnie rok minie zanim Szydło zostanie
  • Odpowiedz
gdzie masz jakiekolwiek pojedyncze zdanie, z którego wychodzi moja miłość i uwielbienie do PADa?


@pretzelazny: nie wiem czego się dopieprzasz, skoro to tylko reakcja na sformułowanie 'mąż stanu', którego sam użyłeś w zawoalowany sposób:

Przy tak długiej liście osiągnięć i refleksji na temat ograniczonej władzy prezydenta w RP, nie jest zaskoczeniem opinia wielu ludzi o Dudzie jako najlepszym prezydentem III RP.
  • Odpowiedz
@pretzelazny: Zapomniałeś się odnieść do mojego postu, czy przyznajesz, że problemy z PESEL są już w obecnej ustawie, i ustawa wetowana przez Dudę nic w tym nie psuła?
  • Odpowiedz
nie wiem czego się dopieprzasz, skoro to tylko reakcja na sformułowanie 'mąż stanu', którego sam użyłeś w zawoalowany sposób:


@grzegorz-zielinski: a gdzie niby sformułowanie "mąż stanu", które cytujesz ( o.O ) się pojawia?

jedynym miejscem, gdzie w jakikolwiek sposób odniosłem się personalnie do Dudy jest ten
  • Odpowiedz
@rzep: nie mogę cały czas odpisywać. wybacz więc opóźnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°). nie jestem prawnikiem. posiłkuję się informacjami zaczerpniętymi z mediów, programów publicystycznych. słyszałem, że kwestia PESELa jest w tej ustawie kompletnie nierozwiązana. Zresztą skoro zadałeś sobie już trud i wyszukałeś cytat z ustawy, za co ci dziękuję.

Zmiana numeru PESEL według obowiązujących przepisów. Numer PESEL może również ulec zmianie. W chwili obecnej możliwe jest
  • Odpowiedz
Ale po co wy piszecie o PESELu, skoro PAD jasno i publicznie zadeklarował, że zawetował nową ustawę o uzgodnieniu płci, bo "otwierałaby furtkę małżeństwom homoseksualnym"? Jasno tym pokazał elementarne braki w wiedzy i swoją wartość jako prezydenta wszystkich wolaków. O żadnym PESELu nie było mowy.
  • Odpowiedz
strasznie pesymistyczna wizja świata.można by przypuszczać, że jesteś człowiekiem nieuznającym działania ludzkiego podporządkowanego idei. inne spojrzenia na to mamy i tyle.

@pretzelazny: realistyczna. Polityka jest brudna i jest grą. Ideowi, prawi, grzeczni, mądrzy ludzie którzy się w nią bawią giną, są rozgrywani jak dzieci przez rasowych polityków, którzy używają ideologii do realizacji prywatnych postulatów.

Przykłady to te wszystkie na okrągło upubliczniane afery, a sam mechanizm można doskonale zaobserwować na przykładzie
  • Odpowiedz
@worldmaster: umożliwiłaby zwracanie się do urzędów powiatów (obecnie tylko do urzędów gmin) w "języku pomocniczym". Oceniono koszt wdrożenia tej ustawy na 10k PLN, Duda zawetował bo stwierdził, że nie wierzy w ten koszt. Ludzie z tym związani wypowiadają się, że nawet jeżeli koszt mógłby być większy, to weto tej ustawy blokuje potrzebne rozwiązanie prawne za koszt będący kroplą w budżetach urzędów które miałyby się do tego zastosować. Ale polecam samemu
  • Odpowiedz
odmawia zaprzysiężenia nielegalnie wybranych sędziów TK, którzy zgodnie z konstytucją powinni być wybrani przez rząd nowej kadencji.


@pretzelazny: Na pewno tak jest w konstytucji? coś znaleźć nie mogę ...
  • Odpowiedz