Wpis z mikrobloga

@szybki_bil: no dlatego napisałem, że unity jest całkiem spoko. Ubuntu nie lubię pod kilkoma względami. No ale pewnie bym Unity sobie wgrał do Minta jakby nie podobał mi się cinnamon. Bardzo mi KDE przypomina, tyle, że w końcu nie czuje się jak na komórce. XP
@vieslav: próbowałem na laptopie. Robiłem to 4 godziny. Po czym zauważyłem, że zapomniałem o punktach montowania. I w ogole partycjonowaniu. No more... :) No chyba, że na stacjonarce spróbuje. Tam mam już wszystkie partycje itd. No ale jak na razie żal mi Minta wyrzucać. :D
@Drakalen: znajdz skrypt helmuthdu, nie sciagaj go przez gita tylko przez wget, bo na nowych obrazach instalacyjnych cos nie bangla. Wszystko przebiega prosto, w jakies 20 min oraz Ty decydujesz, co chcesz miec w systemie :)
@vieslav: super by było, bo ręcznie to jeszcze nie mój poziom niestety. Głownie dlatego, że nie mogłem się przekonać do Linuxa przed Ubuntu, Fedorę i Debiana xP zawsze mi coś w czymś nie pasowało.
@Drakalen: jutro Ci opisze, czego potrzebujesz. A w razie problemu, ARCHowy IRC na freenode pomoze, siedza tam spoko ludzie, ktorzy sa ogarnieci. W AUR jest chyba wszystko, a nawet wiecej, raz postawisz system i bedzie dzialac kupe czasu :)
@vieslav: zawsze miałem problemy z dźwiękiem w aplikacjach. Nie łapało mi mikro, bo używam w kamerce na USB. A taki wolfenstein enemy territory to w ogóle dźwięku nie miał. Miałem tak na debianie i ubuntu, a na Mincie wszystko śmiga od początku.
@Drakalen: mi o dziwo na archu sama z siebie dziala kamerka, ktora zostala spisana na straty przez spolecznosc i producenta. Ale fakt faktem Mint jest chyba najbardziej przyjazny, ubuntu cos nie chcialo wspolpracowac odkad wprowadzili Unity.
@vieslav: najbardziej przyjazne Ubuntu jakie miałem to z jakiejś polskiej dystrybucji. Niebiańska Nimfa. Fakt faktem strasznie dużo pakietów i programów miało na start ale wszystko śmigało od razu. Co mnie zadowoliło, bo pierwszy raz liznąłem wtedy Linuxa. Tak czy siak, na mnie czas. Miłej nocy, jutro się upomnę o tutorial ;)