Wpis z mikrobloga

Dobra lulusie bo odgrzewacie te same gnioty w tagu #filmnawieczor już od dobrych kilku miesięcy. Spiąłem dziś poślady i poszukałem czegoś, z czym się tutaj jeszcze nie spotkałem.

Children of Men ( 2006 )

W mojej ocenie mocne 8,5/10 a dlaczego
1 Bo uwielbiam brytyjskie twarde kino ( ten film jest w części brytyjski i ma kilka mocnych smaczków )
2 film jest z 2006 a ogladając go dziś wieczorem miałem wrażenie oglądam sytuacje walk z calais
3 mocno pasuje do obecnej sytuacji ( muslimy itp )
4 Dawno nie widzałem tak dobrego filmu i aż dziwne że go nie widziałem wcześniej.

Wiec jak ktoś odwiedzi ten tag w najbliższym czasie i nie widział to serio naprawdę polecam.

#film #filmy

Rok 2027. Świat umiera. Ludzkość straciła zdolność prokreacji. Najmłodszy człowiek na Ziemi skończył właśnie osiemnaście lat. Kolejne kraje pogrążają się w chaosie wojen religijnych. Względną stabilność zachowała tylko rządzona silną ręką Wielka Brytania. Apatia dosięgła także byłego działacza społecznego, Theodore'a Farona. Pewnego dnia jego była żona prosi go o pomoc w przewiezieniu na wybrzeże 19-letniej dziewczyny o imieniu Kee. W trakcie podróży okazuje się, że Kee jest w ósmym miesiącu ciąży. Prawdopodobnie jest jedyną płodną kobietą na ziemi i ostatnią nadzieją na podtrzymanie naszego gatunku. Pod warunkiem, że uda się ukryć ją w bezpiecznym miejscu.
Domenico - Dobra lulusie bo odgrzewacie te same gnioty w tagu #filmnawieczor już od d...
  • 33
  • Odpowiedz
@Domenico: sam jesteś luluś i sam odgrzewasz gniota. Children of men na 100% polecane było na wykopie, może nie koniecznie pod tym tagiem. Osobiście film mi się nie podobał, co nie znaczy że mam kozaczyć i udawać z tego powodu mądrzejszego od tych którym się podobał. Polecam się ogarniać.
  • Odpowiedz
@Bez_Komentarza: a tak nic z poza szkoły już się nie nauczyłeś? Wiki nie jest nieomylma ale jak masz uwagę co do artykułu to proszę go popraw bo zdaje się masz odpowiednią wiedzę ze szkoły filmowej.
Sorry za złośliwość od rana.
  • Odpowiedz
@Domenico: @Pacjent: Ratings: 7,9/10 from 342 867 users chyba sporo osób mogłoby się nie zgodzić...
SPOILERY!
Ale co ciekawe każdy wspomina scenę w samochodzie... a co z walką na koniec? a sceną gdy wynoszą już dziecko?
nawet opening już obiecywał bardzo dobre wykonanie (prócz obowiązkowego shaky cam...ehh)
https://www.youtube.com/watch?v=wCTgUq6hzUk

Naprawdę warto jeszcze raz zobaczyć tym razem skupiając się na tło i to, że faktycznie większość filmu została tak zrealizowana jak scena
  • Odpowiedz