Wpis z mikrobloga

#video #edycjafilmow #moviemaking #problem #komputerowyproblem

Witam Mireczki!

Mam pytanko - czy jest jakiś sposób, aby dodać do filmu wideo znak wodny w postaci loga? Udało mi się jedynie znaleźć poradniki, które owszem robią to logo, ale jednocześnie dodają czarne pasy na dole i górze (Windows Movie Maker 6) tak jak tutaj. Chodzi mi o to, żeby to logo (może być nawet monochromatyczne i półprzezroczyste) było bezpośrednio na obrazie.

Z góry dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pufa13 - #video #edycjafilmow #moviemaking #problem #komputerowyproblem

Witam Mire...
  • 6
@Arthuro: No ok, udało mi się zrobić to logo bezpośrednio na obrazie, ale widnieje ono tylko, gdy odtwarzam film w VLC. Gdy próbuję go jakoś przekonwertować, czy nagrać to otrzymuję plik bez loga :/ Wiesz może, jak to zrobić, żeby zostało na stałe i było widoczne we wszystkich playerach?
@pufa13: A konwertujesz w VLC od razu? Bo powinno działać, to jest zakodowane w wideo przecież, teraz nie mogę sprawdzić bo jestem poza domem, spróbuj różnych poradników np YT i zobaczysz czy dobrze robisz. Ostatnim wyjściem jest pobranie profesjonalnego programu np Camtasia Studio w wersji demo - nakładasz film i obrazek na od czasu i renderujesz do formatu jaki chcesz.
@Arthuro: No ale właśnie nie działa. To jest tylko narzędzie do odtwarzania, nie wprowadza trwałych zmian w filmie. Teraz każdy plik który odtworzę w VLC ma to logo :P No cóż, już jakiś progres jest, teraz będę grzebał dalej ( ͡° ʖ̯ ͡°)