Wpis z mikrobloga

@Mn1ch: Spoko, to już słyszałem, chodzi mi o oficjalne stanowisko. O konkretne nakazy i zakazy religijne. Spisane w konkretnym wersie, a nie wolne interpretacje imamów z Koziej Wólki. Nomen-Omen :-)
@mike78: To nie są wolne interpretacje, w koranie masz wyraźnie napisane co robić z niewiernymi, w tej książce o Mahomecie (zapomniałem nazwy) masz podane w jaki sposób to możesz zrobić poprzez opowiadanie.
@Mn1ch: Ech, wiem, otworzyłem sobie tę stronkę zanim to napisałeś. Popadam w to samo, co mnie #!$%@? często u innych. Pytanie o rzeczy, które są ogólnie dostępne choćby na wikipedii. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że liczyłem na szybką odpowiedź jakiegoś znawcy tematu, jakiegoś tak zwanego wykopowego eksperta. Nic, pozdrawiam, miłej niedzieli.
@Mn1ch: Nie, interesują mnie wewnętrzne sprzeczności, które są doskonałym argumentem na zwolenników islamu. Osobiście uważam, że islam powinien zostać zdelegalizowany jako ideologia zbrodnicza, na równi z komunizmem i narodowym socjalizmem.
@Baleburg: Jest, w oryginale hebrajskim jest słowo odpowiadające naszemu "mordować" tzn. pozbawiać życia ze złych pobudek, a w St. Testamencie jest pełno występków za które jest kara śmierci. Nie wiem czemu uparcie dalej występujew tłumaczeniach w tej formie "zabijać", które ma u nas również neutralne/pozytywne znaczenie (np. policjanci zabili zamachowca).