Wpis z mikrobloga

Pograłem trochę w multi i chciałbym podzielić się swoją opinią jako weterana tej serii. Szczerze mówiąc obawiałem się problemów wieku niemowlęcego czyli klatkowania, nagłych spadków fps, ale nie uświadczyłem niczego podobnego. Gra zachowuje stabilne tempo przez co można śmiało zająć się rozgrywką.
Cóż, największą nowością jest tutaj system Specjalistów który zapewne ma upodobnić grę do tych typu MOBA. Każda postać ma (do wyboru) jedną umiejętność bojową i jedną taktyczną. Wprowadza to pewien element taktyki (jeśli o takiej można mówić) i przyda się w zorganizowanych meczach. W każdym innym przypadku ta nowinka jest rzeczą raczej kosmetyczną, zwłaszcza w trybie casual (core).
To co zawsze było wizytówką multiplayera czyli odblokowywanie wszystkiego pozostało niezmienne. Nadal, satysfakcjonująco, mamy tony rzeczy do odblokowania, a cieszy fakt że śladem AW wraz z postępem zdobywamy klucze transkrypcyjne które pozwalają na otwieranie skrzynek z różnymi dobrami. Cieszy mnie fakt że nie jest to wymuszony system i nie wymaga kupowania ww kluczy za prawdziwą walutę. Po prostu sobie gramy, a potem możemy otworzyć case'a. To wszystko gdzieś już było, więc nie ma się czym zachwycać, ale działa, więc nie ma co narzekać.
Jeśli idzie o mapy, balans uzbrojenia i killstreaków to nie ma się do czego przyczepić. Lokacje są różnorodne i dosyć wertykalne. Bronie są całkiem zbalansowane, a świadczy o tym fakt że każdy gra z tym czym lubi grać. Nie zauważyłem jakiejś 'chcicy' na konkretną broń. Killstreaki, czy może już naprawdę scorestreaki nie są tak przegięte, a nawet można się ich pozbyć jak tylko pokażą się na mapie.
Ogólnie jest dobrze. Gra się miło, nie ma problemów, łatki wychodzą, a 3arc nie jest głuche na apele graczy. Oby tak dalej.


#blackops3 #callofduty #cod
  • 4
  • Odpowiedz
@Zari: W dniu premiery BO3 było niegrywalne. Podczas gry w multi miałem spadki z 60 do 25-30 fps (musiałem zejść z rozdziałki full hd na 1600xcośtam), co przy dynamicznej walce (typowe dla CoDa) sprawiało, że gra była dla mnie niegrywalna. Na szczęście - tak jak wspomniałeś - treyarch nie jest głuche na apele graczy i wypuścili patcha o wadze 500mb. Teraz mam (czasami) drobne spadki do 52 fps.

Teraz gra
  • Odpowiedz