Wpis z mikrobloga

Tego typu wpisy ZAWSZE wywołują ból dupy. ZAWSZE.

Wielu moich znajomych, bliższych i dalszych, myślenie na temat zamachu kończy gdzieś w okolicach 10% tematu. Robią #!$%@?ę z logiki, wyciągają betonowe wnioski. Mam tego dość.

Na tyle, że siedziałem i klepałem ten wpis. Wyczerpałem temat. Wyciągałem wnioski. Szukałem prawdziwych winnych i usiłowałem tłumaczyć biednym żuczkom, że ich spojrzenie na temat jest zbyt powierzchowne i za bardzo kierowane instynktem.

Wrzucam to tutaj, mimo tego, że wiem, że pewnie trafię na w #!$%@? #czarnolisto i ogólnie ludzie będą srać żarem. Głównie z tego powodu, że przerasta ich niestosowanie odpowiedzialności zbiorowej.
Dziękuje za uwagę, dobranoc.

  • 10
@ja-jasiek: no ok ale kto zyska na przyjęciu imigrantów w formie takiej jak narzuca nam UE? Też terroryści. Żadne służby specjalne świata nie są w stanie przesiać takiej ilości ludzi, no bo jak. Pamiętasz motywy z handlem paszportami gdzie ktoś kupił syryjski paszport? Na jakiej podstawie mają selekcjonować ludzi?
-Przepraszam czy pan przypadkiem nie jest terrorystą?
-Niee musiał mnie pan z kimś pomylić. Brat kiedyś wybuchał dla alkaidy ale to było
@jonasz14:

kto zyska na przyjęciu imigrantów w formie takiej jak narzuca nam UE?

A jak wyglądałaby inna forma?

Zakładam, że jako osobie ze zdrowym kręgosłupem moralnym nie jest Ci obojętne życie ludzi, którzy pochodzą z krajów islamskich, ale są dobrymi ludźmi i sami są ofiarami islamskiego terroryzmu. W jaki sposób mamy w takim razie działać, by pomóc komuś kto ucieka do nas z prawdziwego strachu o własne życie i oddzielić ich
@jonasz14: spoko. Jak często organizują zamachy bombowe poza granicami swojego pseudo-państwa?
Niemalże każde państwo ma większy wpływ, bo potrafi coś zdziałać telefonem do przedstawiciela innego państwa.


A tymczasem ISIS, by BYĆ MOŻE, EWENTUALNIE OD BIEDY załatwić Syryjczykom zamknięcie drogi ucieczki musiało wysadzić kilkunastu swoich ludzi, zabić 120-150 osób i poranić jeszcze kilka setek.

I od tego są służby, by to robić. I by to umieć. Zresztą, mało to sprzętu? Wariografy, żeby
@ja-jasiek:

Szkoda by było by taki piękny elaborat trafił w próżnię :X

To też była taka trochę figura retoryczna. Odkąd miałem konto @ryu: pewnie nawet setki razy wdawałem się w dyskusje z ludźmi którzy byli totalnym betonem i którzy kompletnie bezmyślnie próbowali odpowiadać tylko obelgami. Może trochę naiwnie, ale zawsze zakładam, że taki komentarz przeczyta też ktoś kto się waha i nie wie co myślić i chociaż tego betona nie
@lowca_chomikow:

Tak jak napisałeś wśród uchodźców są nie tylko ci, którzy uciekają przed terrorem państwa islamskiego. Jak ich wyselekcjonować? Patrząc na zdjęcia, statystyki i opisy z obozów dla uchodźców nie wierze, że choćby 20% tych ludzi faktycznie uciekało przed wojną. Też uważam, że w takiej sytuacji powinniśmy pomóc ludziom ale tym, którzy na prawdę tego potrzebują, trochę byłby przypał gdybyśmy sami sobie wychowali i opłacali terorrystów.

Dużo łatwiej jest wychować sobie