Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że mój aktualny komputer nie jest już wart doinwestowania chciałbym prosić o pomoc w wyborze nowego.

Na początku chciałbym zaznaczyć, że po starym komputerze został mi około 4-5 letni zasilacz Bequiet 530W i z tego co się orientuje to mógłbym go jeszcze wykorzystać do nowego komputera(bo za 1500zł jakiegoś potwora raczej nie uzyskam). Czy jest taka możliwość by skorzystać z tego zasilacza?

Chciałbym więc prosić o złożenie zestawu do max 1600zł. Bardziej celuję w kwotę 1500zł ale przyjmijmy, że 1600zł to maksymalna granica cenowa i nie chciałbym jej przekraczać w żadnym stopniu.

W zestawie musi znajdować się też obudowa. Nie zależy mi całkowicie na jej wyglądzie więc może być jakaś tańsza.

Komputer będzie wykorzystywany do codziennego przeglądania internetu, sporadycznego grania w gry (głównie CS:GO, FIFA i czasami jakieś bardziej konkretne gry), montowania materiałów wideo + jeżeli pozwoli na sprzęt to jakiegoś streamingu.

Chciałbym by wszystkie części były nowe i z gwarancją. Nie potrzebuję napędu optycznego. Potrzebuję jedynie jednostkę centralną.

Czy ktoś z tagu #csgo kupował ostatnio komputer w tej kwocie i podzieli się zestawem + ile tam osiągnął FPS?

#csgozvojakiem - może tym razem coś dla mnie zrobicie? :) Pomożecie?

#komputery #zestawkomputerowy #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pc #pcmasterrace
  • 36
@mcibq: no i gitara ;) i cały czas mieści się w wyznaczonej kwocie. Pytanie tylko, czy nie masz nic przeciwko platformie na AMD. Mi to nie przeszkadza, ale wielu powie, że nie jest tak wydajna jak Intel, za to dużo tańsza ( ͜͡ʖ ͡€).
@Vojak: no a dysk? niepotrzebny już czy zostawiasz obecny? :D no i koniecznie sprawdź opinie na temat płyty głównej przed zakupem, zwłaszcza że to MSI (ja się naciąłem, przycebuliłem i nie patrzyłem na opinie potem się grzała mocno(inny model niż ten, pod amd), na początku to nawet freezy łapała w BIOSie, bo foch i tyle. No, ale CLICK BIOS HURR DURR super technologia MILITARY CLASS. Musiałem flashować BIOSa najnowszego i jest
  • 0
@Vojak: mi peka leb od tych detali technicznych jak sam szukam... XD daliby 1 model karty graficznej na rob i bylby spokoj :D zaraz sam zapytam co lepsze bo sam juz nie wiem...
@mcibq: dysk mam z zeszłego komputera i mi wystarczy.

@bbackbone: od 5 lat gram przez WiFi bo nie mam jak pociągnąć kabla. Ping max 30ms w CS:GO i CS 1.6 i zero loss więc nie narzekam. Router mam zaraz za ścianą. Niestety nie chcę wiercić. Przynajmniej narazie.

Karta dla mnie za darmo w tym sensie, że czasami jeszcze jedna osoba korzysta z mojego komputera w sytuacjach awaryjnych i postanowiła mi
@Vojak: no to ok zestaw nawet, a co do wiercenia - nie trzeba. ja mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu i wystarczy płaski kabel + blu tack do przeprowadzenia w futrynie (tak aby zamykały się drzwi bez przycinania kabla) i jest super.
@Vojak: 950 to już konkret, tylko że na płycie głównej PCIe tylko 2.0 zamiast 3.0 :/ ale kiedyś sprawdzałem temat, że to raczej nie za dużo zmienia(tylko kilka fpsów do przodu), ale to do sprawdzenia
@Vojak:
@Lukk: mialem AverMedie i nie robi nic prócz przechwytywania obrazu - można streamowac bez zużycia ale wtedy sama grę, bez kamerki alertow itp. + Twitch ma z tym problem. AverMedia przydaje się tylko jak streamujesz z konsol.