Wpis z mikrobloga

@inz_Bartinz, @Nadrill, @adios: dzieki, biore sie z JaveEE w takim razie, wlasnie chce cos napisac, sprobuje ten notatnik tylko teraz pytanie..czy projekt typu notatnik pomoglby mi w dostaniu sie na jakies bezplatne praktyki czy potrzeba cos wiekszego kalibru? nie znam za bardzo realiow IT, dopiero sie w to zaglebiam
@Arima: projekt na bezpłatne praktyki? Jeśli znasz już język to od razu szukaj stażu/pracy. Zobaczysz po pytaniach, co sprawia Tobie najwięcej trudności. Pouczysz się jeszcze z miesiąc-dwa i dalej próbuj do pracy się gdzieś załapać. Jak będziesz robił ten notatnik, to trzymaj go na githubie. Wtedy widać Twoją jakość kodu, umiejętności programowania oraz znajomość Gita. Sam język+Git i podstawy programowania (struktury danych/proste algorytmy) na początek wystarczą.
@bolinoga: tak, boje sie troche, ze zostane zaszufladkowany przez dzial HR, bo nie studiuje informatyki, tylko psychologie, ktora ma sie nijak do tego (wahalem sie miedzy tymi dwoma kierunkami i troche teraz zaluje) dzieki wielkie za rady, biore sie do roboty :)
@Arima: jak boisz się działów HR to może spróbuj zrobić jakieś proste ćwiczenia z sieci neuronowych. Podciągniesz to pod neurokogniwistykę i może jakiś inny dział psychologii, aby potem pociągnąć to w kierunku "jednak najwięcej przyjemności sprawia mi tworzenie kodu, który działa i dzięki tem pozwala poszerzać horyzonty oraz rozbudzać wyobraźnię". Ty ty jesteś humanistą - wymyśl coś i sprzedaj to :)

@bazingaxl: właśnie wydaje mi się, że w Javie lepiej
@bazingaxl, @bolinoga: troche przesadzilem z bojazliwoscia, bo na co dzien jestem cynicznym dupkiem, ktory nie ma problemow z pewnoscia siebie, zastanawia mnie tylko jak postrzegaja samoukow, ale badz co badz tu licza sie umiejetnosci techniczne, wiec mysle, ze kierunek studiow to sprawa drugorzedna
@bloodguy: kurs SQL Miroslawa Zelenta robilem, wiec cos tam wiem, nie wiem czy to starczy? Springa tez sie uczyles? Jak masz jakies dobre tutki/kursy, ktore moglbys polecic to podrzuc :)