Wpis z mikrobloga

@calka: Powiedz to większości firm. Już darujmy sobie JS, bo jak słyszę, że node się nie blokuje to parskam śmiechem - ale Java, Python, PHP, Scala - nie zmienisz tego. Nie zapominajmy, że systemy PKP latają na PHP.
  • Odpowiedz
@therifler: @edgar_k: Haha, to w czym teraz piszą prawdziwi mężczyźni i ile za to płacą? :)

I co jest nie tak z tym PHP, mam kilka ofert z firm amerykańskich i kanadyjskich, w przeliczeniu 20-25K pln miesięcznie na pozycji team leader. Wykupują specjalistów. Na miejscu za seniora nodejs możesz dostać $120K/pa w większym mieście dajmy na to NYC. Jak ludziom oferują $15/h na start to się z tego
  • Odpowiedz
Haha, to w czym teraz piszą prawdziwi mężczyźni i ile za to płacą? :)


@Xo-oX: ej, powazni gracze piszą w czym chca i to im za to płacą, a nie odwrotnie.

I co jest nie tak z tym PHP, mam kilka ofert z firm amerykańskich i kanadyjskich, w przeliczeniu 20-25K pln miesięcznie na pozycji team
  • Odpowiedz
@Xo-oX: Koduje się w tym, co najbardziej odpowiada zapotrzebowaniom. Developer kosztuje więcej od maszyny. Można by robić sztukę dla sztuki i pisać w C++ wszystko, tylko po co? Skoro są języki w których ogarniesz problem 3x szybciej... A co do PHP - nie, nie mam nic do PHP. PS> Dobry senior PHP w Polszy też obśmieje $15/h.
  • Odpowiedz
a popatrz ile dostaja ludzie od COBOLa albo ABAPu...

@edgar_k: To prehistoria i dinozaury powoli wymierają a systemów nie można łatwo przepisać.

@therifler:

Dobry senior PHP w Polszy też obśmieje $15/h.

Tak, chociaż tam to inna sytuacja, bo te stawki są obśmiewane przez juniorów po studiach.
  • Odpowiedz
To prehistoria i dinozaury powoli wymierają a systemów nie można łatwo przepisać.


@Xo-oX: i podobnie jest z PHP, tyle, że tma trudność wynika z innego powodu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz