Wpis z mikrobloga

@SirSith: na święta w przyszłym roku :V

HBM to taki nowy rodzaj pamięci po GDDR bodajże, który AMD (ATI) opracowało i w tym roku Fury (chyba) i Fury X z niego korzystają, ale w przyszłym to AMD i nvidia mają mieć je na składzie. GCN to taka technologia, która jest mniej-więcej dostosowana do DirectX 12 i daje jakieś tam dodatkowe funkcje dla deweloperów. r9 390 ma GCN 1.1, a w przyszłym
@mrblue: gry sa jak filmy troche.

masz lepszy sprzęt, możesz sobie teraz "pooglądać filmy" w wysokiej jakości

Teraz tak siedzę i się zastanawiam jaki masz problem.
@Karkoon:Tylko że to nie będzie nic taniego. Geforce'y na architekturze Pascal będą działać na nowej magistrali NVlink, a nie jak teraz PCIe. Więc razem z nową kartą graficzną kupujesz nową płytę główną pod niezbyt tanie Intel Skylake, ze slotami na DDR4 które też są z dwa razy droższe od DDR3. A nie wiadomo jeszcze jak sobie Nvidia nowe karty wyceni.

@SirSith: Jak obecnie nie masz strasznego złomu to możesz poczekać,
@kalpaucjusz: Otóż mam złom, nie jakiś tragiczny, ale dobrze już nie jest. O tytułach z tego roku mogę raczej zapomnieć. ;) Dlatego zakup nowego sprzętu to kwestia miesiąca, maksymalnie dwóch; chyba, że lada moment ma się pojawić jakaś nowa technologia, jak NVlink wspomniany, to mogę zaczekać, bo i tak kupuję cały zestaw, więc zakup innek płyty głównej mi nie straszny. O ile cena nie powali.

co byś nie kupił to i
@terion: Widać już nie jestem na bieżąco :P.

@SirSith: Karty Geforce Pascal to raczej kwiecień-czerwiec, pewnie zaczną od serii Tytan, dopiero potem seria X80, choć pewnie zmienią nazewnictwo bo 1080 jest już passe. Sam muszę teraz kupić cały zestaw, ale celuje w coś tańszego co pociągnie max 2-3 lata. A karty z NVlink pewnie tanie nie będą, nowości się cenią.

What do you mean?

Co mam tłumaczyć? Co byś nie
@Wirtuoz: To zależy, jak masz ekran 4k to gf970 to kiepska opcja, jak grasz w 1080p to na jedno wychodzi bo mało która gra konsumuje teraz więcej niż 2GB a konsole będą dusić rynek jeszcze kilka lat.