Wpis z mikrobloga

Na pewno słyszeliście o tym filmie.. dziwi mnie brak dyskusji na wykopie.
Nawet jeżeli to żart, to dość ciekawy. Zakodowane i ukryte przekazy są chyba w każdej klatce.

Dla tych którzy nie znają tego:
Tytuł filmu po odkodowaniu z binarnego oznacza "Muerte" czyli śmierć.
Opis filmu po odkodowaniu z binarnego oznacza "Pozostał wam rok, lub mniej" (po hiszp.)
W filmie, w jednej z klatek zakodowane są koordynaty białego domu.
Postać morsem (lampka na ręce) wysyła komunikat REDLIPSLIKETENTH, co jest anagramem dla "kill the president".
Film ponoć dostał się w ręce jakiegoś szwedzkiego blogera/dziennikarza twórcy strony GadgetZZ, który dostał DVD pocztą z Polski. (nadawca anonimowy).
Film nie tylko został wysłany z naszego kraju, ale również tu nakręcony! W opuszczonym szpitalu psychiatrycznym w Otwocku. Szpital Zofiówka.
Najciekawsze na koniec: Dzwiek analizowany spektrografem ukazuje na wstępie napis: "you're already dead", a później obrazy zmasakrowanych ciał.
Warto dodać, że wiele rzeczy nie zostało odkodowanych.

Co myślicie o tym? Media zagraniczne mocno się tym interesują.

#youtube #film #tajemnica #ciekawostki
2822 - Na pewno słyszeliście o tym filmie.. dziwi mnie brak dyskusji na wykopie.
Naw...
  • 40
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: @2822:

No jakie źródło - zdjęcia tych zmasakrowanych ciał to są fragmenty jakiegoś filmu (był podany konkretny tytuł na wykopie pare tygodni temu, ale już nie pamiętam), główna postać w książce chyba Inferno to właśnie człowiek przebrany za lekarza z epidemii dżumy, który informuje o swoich zbrodniach poprzez zagadki. No i niedługo ten film wchodzi do kin. Chyba nie uważacie, że jest to jeden wielki zbieg okoliczności i jakiś
  • Odpowiedz
@ruszka: Nikt nie twierdzi, że to prawdziwy zabójca albo iluminaci. Film podany przez Ciebie to Slasher z 2007r. Po prostu chcę niepodważalne dowody na kampanie reklamową. Równie dobrze może to być film stworzony przez fanboyów Browna.
  • Odpowiedz
@2822: > @Polanin: Co to za podejście? Co was ciekawi? Kraina Grzybów, Cicada 3301 też nudne?
Właściwie nie wiem o co Ci chodzi. Nie interesują mnie wymienione przez Ciebie "dzieła" czy akcje. Nie dotyczą mnie, nie rozwiążę nic z tego, a nie pasjonuje mnie czytanie, że ktoś odkrył obrazek w ścieżce dźwiękowej, bo mu się nudziło i umiał.
  • Odpowiedz
@Polanin: Chodzi mi o to, że są tacy, których to interesuje. Lubią czytać i poszerzać horyzonty, np. do dziś nie wiedziałem, że można tak szczegółowo przedstawić obraz dźwiękiem. Pytałem "Co to za podejście?", bo od razu uznałeś, że to bezsensowna zabawa jakiegoś znudzonego człowieka i nie ma co dyskutować. O książkach też nie ma co dyskutować, bo nie niosą prawdziwej treści, a zwykłą fikcję? Przecież książki też nie są przepowiednią. (
  • Odpowiedz
@2822: Książki (powieści) zwykle mają jakąś fabułę. Chcą pokazać problem, opowiedzieć opowieść, wzbudzić uczucia, zmusić do zastanowienia czy zabawić.
  • Odpowiedz
@Polanin: Są dziełem znudzonych pisarzyków. Nie pomogą nam w życiu, ani za przeczytanie nagrody nie ma.

Chcą pokazać problem, opowiedzieć opowieść, wzbudzić uczucia, zmusić do zastanowienia czy zabawić.


To właśnie robi ta zagadka, tylko musimy się więcej nagłowić. Czasem mała ilość słów oznacza dużą ilość treści.
  • Odpowiedz
@2822: w ogole nie jarają mnie takie historie. Zwykla reklamowka albo promocja kanalu na yt.Zero tajemnicy. Kolejny filmik w stylu Blair Witch project czy ostatniej kartki szukam madrego chlopaka. Nuuuuuuuuda!!!
  • Odpowiedz
@2822: serio ktoś jeszcze się tym zachwyca? Dla mnie jedynie na pochwałę zasługuję fajny pomysł i wykonanie. Nagra ktoś takie samo np w Smoleńsku, Czarnobylu czy gdzieś tam, zakoduje dajmy na to słowo "kakałko" i wstawi w fajnej obróbce na youtube i też będzie gwiazdą?
Dla mnie zwykły twór paru łepskich ziomków, a te "zagraniczne" media to pokroju naszych "paranormalnych" czy też "strefytajemnic"? no Panowie proszę Was XD
  • Odpowiedz
Są dziełem znudzonych pisarzyków. Nie pomogą nam w życiu, ani za przeczytanie nagrody nie ma.

@2822: Być może niektóre książki są dziełem znudzonych pisarzyków. Tych nie warto zwykle czytać. Reszta to inna bajka. I są książki, które pomagają w życiu. Zmieniają Cię i takie tam. Albo o tym wiesz, albo już nie warto Ci tego tłumaczyć.

"Chcą pokazać problem, opowiedzieć opowieść, wzbudzić uczucia, zmusić do zastanowienia czy zabawić."

To właśnie robi
  • Odpowiedz
@Polanin: Ej, ten fragment o znudzonych pisarzykach to parafraza Twoich wcześniejszych słów. Nie są moją opinią xD Szanujmy książki i autorów. Zostałem źle zrozumiany. Nie mam na celu wbić Ci, że to jest ciekawe, bo to zwykła kwestia gustu/upodobań i zmuszanie kogokolwiek do polubienia czegokolwiek jest nieludzkie. Chcę tylko pokazać, że ktoś, w tym przypadku ja, może uznać to za ciekawe, bo pierwszy Twój komentarz pod wpisem był taki, że to
  • Odpowiedz