Wpis z mikrobloga

@Kanczyl: Wpisz w pasku adresu about:support i odszukaj w tabelce Informacje o aplikacji pozycję Folder profilu. Kliknij przycisk pokaż folder, odszukaj pliki zaczynające się od sessionrestore z rozszerzeniem bak a następnie przeczytaj moje komentarze w tym wpisie.

Być może tym sposobem odzyskasz, przypięte karty powinny być wśród linków (na początku), jeśli nie to próbuj szukać w historii odwiedzin.
  • Odpowiedz
about:support


@moooka: zdaje się, że znasz się na FF, mi z kolei wczoraj zniknął cały profil! Po wpisaniu about:profiles jest tylko profil domyślny! Jestem normalnie zsynchronizowany z tym adresem email co zawsze, ale nie ma na nim nic:(
  • Odpowiedz
@hemisys: Co zrobiłeś, że tak się stało i czy miałeś profil nazwany, inny niż default?

Ogólnie to profile nie powinny znikać. Od wersji 67, o ile dobrze pamiętam wprowadzono separację profili w zależności od wersji przeglądarki. Nowy profil tworzy się kiedy próbujesz uruchomić profil stworzony na nowszej wersji przeglądarki ze starszą wersją. Ale nie usuwa.

Kiedyś tworzyło backup folderu profilu na pulpicie. Właściwie to nie wiem z jakiej wersji korzystasz, ale możesz też tam
  • Odpowiedz
Co zrobiłeś, że tak się stało i czy miałeś profil nazwany, inny niż default?


@moooka: zupełnie nic, dzisiaj włączyłem komputer, ffox poprosił mnie o zalogowanie (to dziwne, bo generalnie nigdy sie nie wylogowuje, z przeglądarek korzystam jak blondyna, czyli włącz/zamknij), podczas logowania już nie było hasła do mojego konta.

Wersje mam najnowszą bo mam autoupdate.

w folderach mam tylko jeden profil i nazywa się "k0h3ywww.default" - dobrze kombinuje?
  • Odpowiedz
Inna rzecz jaka mi przychodzi do głowy to uruchomienie przeglądarki jako inny użytkownik systemu, wtedy profile odczytują się z innego foldera.


@moooka: to nie miało miejsca
  • Odpowiedz
@hemisys: A to na pewno nowy profil, może wyczyściło stary? Jak klikniesz prawym właściwości na tym folderze k0h3ywww.default to jaką ma datę utworzenia?
  • Odpowiedz
@hemisys: Czyli nie masz zakładek, historii przeglądania, dodatków? A jeśli otworzysz menadżer zakładek (ctrl + shift + B) to czy w menu "importowanie i kopie"->Przywróć masz jakieś pozycje sprzed aktualizacji?
To są kopie zapasowe zakładek.

Synchronizacja w Firefoksie służy do synchronizowania profili pomiędzy urządzeniami, nie do backupów. Mogła się nadpisać jeśli na tym "czystym" profilu się zalogowałeś.
  • Odpowiedz