Wpis z mikrobloga

@mbwwr: ja na debianie siedze cały czas (również teraz), to moje ulubione distro, bardzo stabilne, rowniez nadaje sie do serwerow (chodzi sobie taki system 2 lata i nic sie nie psuje:) wyobrazasz sobie windowsa wlaczonego przez 2 lata?) wiec polecam bardzo. Ale tu chodzi bardziej o osobiste preferencje... sama "przejrzystosc" to juz zadanie nie tyle distro co srodowiska graficznego (masz do wyboru kilka w przypadku debiana: xfce, kde, gnome, cinnamon, lxde),
@mbwwr: Moim zdaniem nie ma sensu się pytać bo każdy będzie mówił ze distro którego używa jest najlepsze a pozostałe to gówno nie warte uwagi. Instaluj po kolei i zobaczysz w którym najwygodniej Ci się pracuje. Osobiście próbowałem kilku dystrybucji ale najwygodniej jest mi na opartych na debianie (aktualnie mint)
@Injection: Dzięki! Jeszcze jedna sprawa.Mam w lapku dwie karty graficzne,jedna Intel,druga amd do zadań specjalnych ;-) czy przełączanie między kartami działa bezproblemowo jak w przypadku windowsa? Tu moge sobie ustawić przełączenie na amd w razie odpalenia np jakiejś gry
Zależy od potrzeb, jeżeli nie jesteś wymagający w kwestii konfiguracji (bądź nowy into linux) to debian/ubuntu w dowolnej wersji/gui. Bardziej w stronę ubuntu pewnie, bo na ubuntu masz raczej stare wersje programów, co irytuje (mnie). Jeżeli ogarniasz nieco bardziej i chce ci sie poszperać po forach (tutaj wsparcie jest bardzo dobre) to Arch Linux, zrobisz jak będziesz chciał i na pewno będzie dobrze, ale wymagać to będzie troche poświęconego czasu na początku.